Bosh prokuratura Akademiyasi va Frantsiya Respublikasi Magistratlar milliy maktabi vakillari o'rtasida uchrashuv
Bosh prokuratura Akademiyasi tomonidan yuridik kadrlarni tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirish tizimini takomillashtirish borasida Frantsiya Respublikasi bilan hamkorlikni mustahkamlash ishlari olib borilmoqda.
Shu munosabat bilan joriy yilning 21 sentyabr kuni Parij shahrida O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi va Fransiya Respublikasi Magistratlar milliy maktabi vakillari o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida ikki tomon vakillari joriy yilning iyul oyida imzolangan hamkorlik to'g'risidagi bitim doirasida kelgusida olib boriladigan o'zaro faoliyat masalalarini muhokama qilishdi.
Shuningdek, tomonlar Akademiya xodimlari uchun o'quv kurslarini tashkil etish, elektron ta'limni yo'lga qo'yish va pedagogik mahoratni oshirish bo'yicha vebinarlar tashkil qilish va boshqa shu kabi masalalar yuzasidan o'zaro fikr almashishdi.

Встреча представителей Академии Генеральной прокуратуры и Национальной школы магистратов Французской Республики
Академией ведется работа по укреплению сотрудничества с Французской Республикой в области совершенствования системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации юридических кадров.
В этой связи, 21 сентября т.г. в Париже состоялась встреча представителей Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан и Национальной школы магистратов Французской Республики.
В рамках встречи представители обсудили вопросы дальнейшего взаимодействия в рамках подписанного в июле т.г. соглашения о сотрудничестве.
Стороны также обменялись мнениями касательно организации совместных учебных курсов, проведения вебинаров по вопросам организации электронного обучения и повышения педагогического мастерства для сотрудников Академии.