Raqamli didaktika va madaniyat yo‘nalishiga oid respublika ilmiy-amaliy konferensiyada ishtirok etildi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi vakillari O‘zbekiston pedagogika fanlari ilmiy tadqiqot instituti tomonidan tashkil etilgan “Raqamli didaktika va madaniyat: zamonaviy tendensiyalar, yondashuvlar, yechimlar” mavzusiga oid ilmiy-amaliy konferensiyada ishtirok etishdi.
Konferensiyada Maktabgacha va maktab ta’limi ta’limi vazirligii, Huquqni muhofaza qilish akademiyasi, Toshkent davlat pedagogika universiteti, “SCIENCE AND INNOVATION” xalqaro jurnali va boshqa ta’lim muassasalarning mas’ul xodimlari ishtirok etdilar.
Huquqni muhofaza qilish akademiyasining elektron ta’lim bo‘limi boshlig‘i A.Ibraymov ishtirokchilar oldida ma’ruza qilib, unda prokuratura organlari xodimlarining malakasini oshirish jarayonini raqamlashtirilgan pedagogik dizayn vositalarida strategik loyihalashtirish mexanizmlari haqida batafsil ma’lumot berdi.
Shuningdek, kelgusida Akademiya va O‘zbekiston pedagogika fanlari ilmiy tadqiqot instituti orasida o‘zaro hamkorlik qilish mumkin bo‘lgan yo‘nalishlar muhokama qilindi.

Participation in the republican scientific and practical conference on digital didactics and culture
Representatives of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan took part in a scientific and practical conference organized by the Scientific Research Institute of Pedagogical Sciences of Uzbekistan on the topic: "Digital didactics and culture: current trends, approaches, solutions".
The conference was attended by representatives of the Ministry of Preschool and School Education, the Law Enforcement Academy, Tashkent State Pedagogical University, the international journal SCIENCE AND INNOVATION and other educational institutions.
The head of the E-Education Department of the Law Enforcement Academy A.Ibraimov made a report to the conference participants, who informed the participants about the mechanisms of strategic planning of the professional development process of employees of the prosecutor's office using digital pedagogical design tools.
The report also examines the directions and possibilities of bilateral development of cooperation between the Academy and the Scientific Research Institute of Pedagogical Sciences of Uzbekistan.