ANONS Respublika ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazilishi haqida
2024 yil 25 aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida har yili an’anaviy shaklda o‘tkaziladigan “Yuridik fan va huquqni qo‘llash amaliyotining dolzarb masalalari” mavzusida respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi bo‘lib o‘tadi.
Konferensiya O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Sudyalar oliy kengashi huzuridagi Sudyalar oliy maktabi, Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi, Toshkent davlat yuridik universiteti, Ichki ishlar vazirligi akademiyasi, Jamoat xavfsizligi universiteti, Yuristlar malakasini oshirish markazi, O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Davlat va huquq tarixi instituti professor-o‘qituvchilari hamda yosh olimlari ishtirok etishi kutilmoqda.
Tadbir 2024 yil 25 aprel kuni soat 10:00 da Akademiyaning Yunusobod tumanidagi o‘quv binosida boshlanadi.
Respublika ilmiy-amaliy konferensiya yakuniga ko‘ra ilmiy maqola va tezislar to‘plami nashr etilishi rejalashtirilgan.

АНОНС Республиканской научно-практической конференции
25 апреля 2024 года в Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоится Республиканская научно-практическая конференция на тему: «Актуальные вопросы юридической науки и правоприменительной практики», традиционно проводимая в ежегодном формате.
В рамках конференции ожидается участие профессорско-преподавательского состава и исследователей Агентства по противодействию коррупции Республики Узбекистан, Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан, Высшей школы судей при Высшем судейском совете, Национального центра Республики Узбекистан по правам человека, Ташкентского государственного юридического университета, Академии Министерства внутренних дел, Университета Общественной безопасности, Центра повышения квалификации юристов, Института истории государства и права Академии наук Республики Узбекистан.
Мероприятие начнется в 10:00 часов 25 апреля 2024 года в учебном корпусе академии в Юнусабадском районе.
По итогам Республиканской научно-практической конференции планируется издание сборника научных статей и тезисов.