ANONS Respublika ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazilishi haqida
2024 yil 25 aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida har yili an’anaviy shaklda o‘tkaziladigan “Yuridik fan va huquqni qo‘llash amaliyotining dolzarb masalalari” mavzusida respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi bo‘lib o‘tadi.
Konferensiya O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, Sudyalar oliy kengashi huzuridagi Sudyalar oliy maktabi, Inson huquqlari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Milliy markazi, Toshkent davlat yuridik universiteti, Ichki ishlar vazirligi akademiyasi, Jamoat xavfsizligi universiteti, Yuristlar malakasini oshirish markazi, O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Davlat va huquq tarixi instituti professor-o‘qituvchilari hamda yosh olimlari ishtirok etishi kutilmoqda.
Tadbir 2024 yil 25 aprel kuni soat 10:00 da Akademiyaning Yunusobod tumanidagi o‘quv binosida boshlanadi.
Respublika ilmiy-amaliy konferensiya yakuniga ko‘ra ilmiy maqola va tezislar to‘plami nashr etilishi rejalashtirilgan.

THE ANNOUNCEMENT on the holding of the Republican scientific and practical Conference
On April 25, 2024, the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan will host a Republican scientific and practical conference on the topic: "Topical issues of legal science and law enforcement practice", which is held annually in a traditional format.
The conference is expected to be attended by faculty and researchers of the Anti-Corruption Agency of the Republic of Uzbekistan, the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan, the Higher School of Judges at the Supreme Judicial Council, the National Center of the Republic of Uzbekistan for Human Rights, Tashkent State Law University, the Academy of the Ministry of Internal Affairs, the University of Public Security, the Center for Advanced Training qualifications of lawyers, Institute of the History of State and Law of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan.
The event will begin at 10:00 a.m. on April 25, 2024 in the academic building of the academy in Yunusabad district.
According to the results of the Republican scientific and practical conference, it is planned to publish a collection of scientific articles and abstracts.