Сhempion bilan uchrashuv
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida talaba va tinglovchilarning sportga bo‘lgan qiziqishini yuksaltirish, sog‘lom turmush tarzini keng tatbiq etish, jismoniy tarbiya va sportni rivojlantirish maqsadida mashhur sportchilar ishtirokida uchrashuvlar o‘tkazilishi davom ettirilmoqda.
Navbatdagi tadbir mehmoni Ichki ishlar vazirligining xodimi, Jahon chempionati sovrindori, Osiyo o‘yinlari g‘olibi va super o‘rta vazin WBA kamari sohibi mayor Madrimov Isroil Modraximovich bo‘ldi.
Uchrashuv davomida sportchi talabalar bilan o‘zining bosib o‘tgan mashaqqatli yo‘llari, erishgan yutuqlari, xizmat faoliyati va sport sohasini uyg‘unlikda olib borish, sport va jismoniy tarbiyani inson hayoti va har qanday sohadagi o‘rni va ahamiyati borasida ma’lumotlari bilan o‘rtoqlashdi.
Tadbir iliq va ko‘tarinki ruhda o‘tdi, talabalar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollariga yetarlicha javob oldilar.

В целях повышения интереса студентов и слушателей к спорту, широкого внедрения здорового образа жизни, развития физической культуры и спорта продолжается организация встреч со знаменитыми спортсменами.
Очередным гостем мероприятия стал сотрудник Министерства внутренних дел, победитель чемпионата мира, Азиатских игр и обладатель пояса WBA в суперсреднем весе майор Мадримов Исроил Модрахимович.
В ходе встречи спортсмен поделился со студентами своим опытом в вопросах совмещения служебной деятельности и спорта, мнением касательно роли и значения спорта и физического воспитания в жизни и сфере деятельности человека.
Мероприятие прошло в теплой и дружественной атмосфере, студенты получили исчерпывающие ответы на все интересующие их вопросы.