Ruminiyaning korrupsiyaviy xavf-xatalarni oldini olish tajribasi o‘rganildi
Bosh prokuratura va Huquqni muhofaza qilish Akademiyasi vakillaridan iborat tarkibdagi delegatsiyaning Ruminiyada davom etayotgan tashrif doirasida Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Korrupsiyaga qarshi kurashish Bosh direktrati vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida Ruminiya Hukumatining qaroriga asosan tasdiqlangan “Korrupsiyaviy xavf-xatarlarni baholashga oid uslubiyot”ning taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Taqdimot davomida Ruminiya davlat idoralarida korrupsiyaning oldini olish maqsadida uslubiyotga asosan yo‘lga qo‘yilgan tizim, uni ishga tushirish borasida amalga oshirilgan chora-tadbirlar va erishilgan yutuqlar yuzasidan batafsil ma’lumot berildi.

Изучен опыт Румынии по предотвращению коррупционных рисков
В рамках продолжающегося визита делегации Генеральной прокуратуры и Правоохранительной академии в Румынии, состоялась встреча с представителями Главного директората по борьбе с коррупцией при Министерстве внутренних дел.
В ходе встречи проведена презентация «Методология по оценке коррупционных рисков», утвержденная постановлением правительства Румынии.
В ходе презентации методологии представлена подробная информация о созданной системе борьбы с коррупцией в государственных учреждениях Румынии, ее содержания, проведенной работе и достигнутых результатах.
В ходе презентации представлена подробная информация налаженной системы, созданной на основе методологии, реализованных мерах и достигнутых достижениях в целях предотвращения коррупции в государственных органов Румынии.