Ruminiyaning korrupsiyaviy xavf-xatalarni oldini olish tajribasi o‘rganildi
Bosh prokuratura va Huquqni muhofaza qilish Akademiyasi vakillaridan iborat tarkibdagi delegatsiyaning Ruminiyada davom etayotgan tashrif doirasida Ichki ishlar vazirligi huzuridagi Korrupsiyaga qarshi kurashish Bosh direktrati vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida Ruminiya Hukumatining qaroriga asosan tasdiqlangan “Korrupsiyaviy xavf-xatarlarni baholashga oid uslubiyot”ning taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Taqdimot davomida Ruminiya davlat idoralarida korrupsiyaning oldini olish maqsadida uslubiyotga asosan yo‘lga qo‘yilgan tizim, uni ishga tushirish borasida amalga oshirilgan chora-tadbirlar va erishilgan yutuqlar yuzasidan batafsil ma’lumot berildi.

The experience of preventing corruption risks in Romania has been organized
During the visit of a delegation composed of representatives of the Prosecutor General's Office and the Law Enforcement Academy to Romania, meetings were held with representatives of the Anti-Corruption Directorate within the Ministry of Internal Affairs.
During the meetings, the presentation of the "Methodology for assessing corruption risks" was conducted, which was approved by the decision of the Romanian Government.
During the presentation, detailed information was provided on the system developed based on methodology aimed at combating corruption in state institutions in Romania, measures taken to implement it, and achieved results.