Inson huquqlari bo‘yicha binar mashg‘ulotlar o‘tkazilmoqda
Akademiyada bakalavriatning “Tergov faoliyati” yo‘nalishidagi talabalari uchun “Huquqni muhofaza qiluvchi organlarning inson huquqlarini himoya qilishdagi o‘rni” mavzusida ikki kunlik mahorat darslari o‘tkazildi.
Ikki kun davom etgan mazkur binar mashg‘ulot “Inson huquqlari milliy tizimi” moduli doirasida tashkil etildi. Unda O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasining Qonuniylik va huquq-tartibotni ta’minlash muammolarini tahlil qilish boshqarmasi va Fuqarolarning huquq va erkinliklarini himoya qilish bo‘limi prokurorlarining ma’ruzalari tinglandi.
O‘zbekistonda inson huquqlarini ta’minlashda huquqni muhofaza qiluvchi organlarning xususiyatlari, ularning funksiyalari va vazifalariga oid batafsil axborot tadbir ishtirokchilarida katta qiziqish uyg‘otdi.

Conducting binary human rights classes
The Academy held a two-day master class for undergraduate students in the specialty "Investigative activity" on the topic: "The role of law enforcement agencies in the protection of human rights."
The two-day binary lesson is organized within the framework of the module "National Human Rights System". During the lesson, lectures were given by prosecutors of the Department for the Analysis of Problems of Law and Order and the Department for the Protection of Citizens' Rights and Freedoms of the General Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan.
The students were interested in detailed information about the functions, tasks and features of law enforcement agencies in the field of ensuring human rights in Uzbekistan.