Akademiyada talabalar intellektual ligasi mavsum o‘yinlari o‘tkazildi
Akademiyada tinglovchi va talabalarning intellektual salohiyatini yuksaltirish masalasiga kadrlar tayyorlash jarayonlarida ustuvor yo‘nalish sifatida e’tibor qaratilmoqda. Mazkur ishlar doirasida Akademiyada intellektual liga tashkil etilgan bo‘lib, ushbu liganing mavsum o‘yinlari bo‘lib o‘tdi.
Intellektual liga talaba yoshlar tashabbusi bilan tuzilgan bo‘lib, yoshlarning intellektual va ijodiy salohiyatini, dunyoqarashini yuksaltirish, jamoada ishlarsh ko‘nikmalarini rivojlantirishga xizmat qiladi.
Mavsum o‘yinlarida bakalavriat talabalaridan iborat 20 ga yaqin jamoa ishtirok etdi. Intellektual o‘yinlardagi savollarning aksariyati huquqning turli sohalariga oid bo‘lib, talabalarning alohida huquq ixtisosliklari borasidagi bilimlarini kengaytirish imkonini berdi.
Qizg‘in va murosasiz kechgan o‘yinlarda 1-kurs “Prokurorlik faoliyati” yo‘nalishi 2-guruh talabalaridan tashkil topgan “Tornado” jamoasi g‘olib bo‘ldi. Bu g‘alaba talabalarning bilimdonligi va shu bilan birga jamoada ishlash qobiliyatining natijasi bo‘ldi.
Intellektual liga mavsum o‘yinlari muntazam ravishda o‘tkazib kelinib, yoshlarning huquqiy bilimlari, keng dunyoqarashi va intellektual salohiyatini yuksaltirishga munosib hissa qo‘shadi.

Seasonal games of the student intellectual league were held at the Аcademy
At the Аcademy, attention is paid to the issue of increasing the intellectual potential of students and listeners as a priority in the processes of personnel training. As part of these activities, an intellectual league was organized at the Academy, and the season games of this league were held.
The intellectual league was created on the initiative of students and youth, and serves to improve the intellectual and creative potential of young people, their worldview, and the development of teamwork skills.
About 20 teams of undergraduate students took part in the season games. Most of the questions in the intellectual games are related to different areas of law, which allowed students to expand their knowledge of specific legal specialties.
The "Tornado" team, consisting of students of the 2nd group of the 1st year "Prosecutor's activity" course, won the hot and uncompromising games. This victory was the result of the students' knowledge and, at the same time, their ability to work in a team.
The intellectual league season games are held regularly and make a significant contribution to improving the legal knowledge, broad outlook and intellectual potential of young people.