Hududlarda yoshlar bilan turkum uchrashuvlar o‘tkazildi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tomonidan poytaxtimizda, shuningdek mamlakatimizning barcha viloyatlarida yoshlar bilan tizimli ishlar olib borilmoqda.
Ayni kunlarda hududiy prokuratura organlari bilan hamkorlikda mamlakatimizning barcha hududlarida yoshlar bilan uchrashuvlar o‘tkazilmoqda. Tadbirlar dasturidan mamlakatimizda yoshlarga oid siyosatni amalga oshirish, xususan, yoshlar tashabbuslari va loyihalarini qo‘llab-quvvatlash, kasbga o‘rgatish, kasbga yo‘naltirish va qayta tayyorlashga ko‘maklashish, huquqiy madaniyatni yuksaltirish, shuningdek qonunchilikda nazarda tutilgan yoshlarning hayotda o‘z o‘rnini topishi hamda tadbirkorlik faoliyatini yo‘lga qo‘yishiga qaratilgan imtiyozlar to‘g‘risidagi xabardorligini oshirishga oid ma’lumotlar taqdimoti o‘rin olgan.
Shu bilan birga, yoshlarda mavjud muammolar o‘rganilib, mahalliy prokuratura organlari, hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha prokuror sektorlari rahbarlari ko‘magida ularni hal etishga qaratilgan amaliy ishlar belgilandi.
Uchrashuvlar davomida yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislardan aniq javoblar oldilar.
Shuningdek, futbol, tennis, shaxmat, shashka va boshqa sport turlari bo‘yicha tuman (shahar) prokurori kubogi uchun turnir musobaqalariga start berildi.

Проведение серии встреч с молодежью в регионах страны
Правоохранительной академией ведется системная работа с молодежью как в столице, так и в регионах страны.
В партнерстве с территориальными органами прокуратуры во всех регионах страны проведены встречи с молодежью.  Программой мероприятий предусмотрена презентация материалов касательно реализации молодежной политики в стране, в частности, по поддержке молодежных инициатив и проектов, профессиональной подготовке, профориентации и содействия в перепрофилировании, повышении правовой культуры и знаний законодательно введенных льгот и других условий, способствующих самореализации молодежи и развития собственного бизнеса.
Также проведена работа по изучению возможных проблем молодых людей, требующих вмешательства и содействия местных органов прокуратуры, руководства прокурорских секторов по социально-экономическому развитию регионов.
В ходе встреч участники получили квалифицированные ответы и соответствующие рекомендации по интересующим их вопросам.
В ряде регионов в рамках встреч дан старт спортивным соревнованиям на Кубок прокурора район по футболу, теннису, шахматам, шашкам и др. видам спорта.