Hududlarda yoshlar bilan turkum uchrashuvlar o‘tkazildi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tomonidan poytaxtimizda, shuningdek mamlakatimizning barcha viloyatlarida yoshlar bilan tizimli ishlar olib borilmoqda.
Ayni kunlarda hududiy prokuratura organlari bilan hamkorlikda mamlakatimizning barcha hududlarida yoshlar bilan uchrashuvlar o‘tkazilmoqda. Tadbirlar dasturidan mamlakatimizda yoshlarga oid siyosatni amalga oshirish, xususan, yoshlar tashabbuslari va loyihalarini qo‘llab-quvvatlash, kasbga o‘rgatish, kasbga yo‘naltirish va qayta tayyorlashga ko‘maklashish, huquqiy madaniyatni yuksaltirish, shuningdek qonunchilikda nazarda tutilgan yoshlarning hayotda o‘z o‘rnini topishi hamda tadbirkorlik faoliyatini yo‘lga qo‘yishiga qaratilgan imtiyozlar to‘g‘risidagi xabardorligini oshirishga oid ma’lumotlar taqdimoti o‘rin olgan.
Shu bilan birga, yoshlarda mavjud muammolar o‘rganilib, mahalliy prokuratura organlari, hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha prokuror sektorlari rahbarlari ko‘magida ularni hal etishga qaratilgan amaliy ishlar belgilandi.
Uchrashuvlar davomida yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislardan aniq javoblar oldilar.
Shuningdek, futbol, tennis, shaxmat, shashka va boshqa sport turlari bo‘yicha tuman (shahar) prokurori kubogi uchun turnir musobaqalariga start berildi.

Holding a series of meetings with the youth in regions
The Law Enforcement Academy conducts systematic work with young people both in the capital and in the regions of the country.
In partnership with the territorial prosecutor's offices, meetings with young people were held in all regions of the country. The program of events provides for the presentation of materials on the implementation of youth policy in the country, in particular, to support youth initiatives and projects, vocational training, career guidance and assistance in re-profiling, improving legal culture and knowledge of legally introduced benefits and other conditions conducive to the self-realization of youth and the development of their own business.
Work has also been carried out to study possible problems of young people requiring the intervention and assistance of local prosecutor's offices, the leadership of the prosecutor's sectors for the socio-economic development of the regions.
During the meetings, the participants received qualified answers and relevant recommendations on their questions.
In a number of regions, within the framework of the meetings, sports competitions for the District Prosecutor's Cup in football, tennis, chess, checkers and other sports were launched.