O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriati “Prokurorlik faoliyati” yo‘nalishini tanlash uchun 1 kun qoldi
Ma’lumki, abituriyentlar my.uzbmb.uz maxsus elektron platformada joriy yilning 27 iyuldan 10 avgustga qadar 5 ta oliy ta’lim muassasalari va ta’lim yo‘nalishlarini tanlashlari lozim.
Shu bois, abituriyentlar Huquqni muhofaza qilish akademiyasining “Prokurorlik faoliyati” bakalavriat ta’lim yo‘nalishini tanlashi mumkinligini eslatib o‘tamiz.
Shuningdek, Akademiyani bakalavriatining “Tergov faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha tanlovdan ishtirok etgan nomzodlar ham “Prokurorlik faoliyati” bakalavriat ta’lim yo‘nalishini tanlashi mumkin.
Akademiya bakalavriati “Prokurorlik faoliyati” mutaxassisligi bo‘yicha o‘qitish kunduzgi va sirtqi ta’lim yo‘nalishlarida o‘zbek va rus tillarida, davlat grantlari va to‘lov kontrakt asosida amalga oshiriladi.

Остался 1 день для выбора направления «Прокурорская деятельность» бакалавриата Правоохранительной академии Республики Узбекистан
Как известно, абитуриентам необходимо выбрать 5 высших учебных заведений и направлений образований на специальной электронной платформе my.uzbmb.uz. в период с 27 июля по 10 августа т.г.
В связи с этим, напоминаем, что абитуриенты могут выбрать  направление «Прокурорская деятельность» бакалавриата Правоохранительной академии Республики Узбекистан.
Также, кандидаты, участвовавшие в отборе по приему на обучение в бакалавриат Академии по направлению «Следственная деятельность», могут выбрать направление «Прокурорская деятельность».