O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga ro‘yxatdan o‘tishga bir kun qoldi
Akademiyada 2024/2025 o‘quv yilidan e’tiboran ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limning bakalavriat “60420100 – Yurisprudensiya (prokurorlik faoliyati)" yo‘nalishini sirtqi ta’lim shakli o‘qishga kirish uchun ro‘yxatdan o‘tish 10 avgust kuni yakunlanadi (https://my.edu.uz havolasi orqali).
Eslatib o‘tamiz, kirish imtihonlari test sinovlari shaklida “Huquqshunoslik fani” bo‘yicha Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligi tomonidan o‘tkaziladi.
Shuningdek, test sinovlarida ishtirok etish uchun barcha talabgorlardan bazaviy hisoblash miqdorining yarim baravari miqdorida (170 000 so‘m to‘liq) to‘lov undiriladi (to‘lovni amalga oshirganda komissiyani inobatga olish kerak).
To‘lovni 400910860262667094100010001 hisob raqamga abituriyenti F.I.Sh. (HMQA ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga) ko‘rsatgan holda o‘tkazish lozim.
Ikkinchi va undan keyingi oliy ta’lim bakalavriatning “60420100 – Yurisprudensiya (prokurorlik faoliyati)” yo‘nalishini sirtqi ta’lim shakliga o‘qishga qabul qilish to‘lov-kontrakt asosida amalga oshiriladi.

Остался 1 день до окончания регистрации по приему на второе и последующее высшее образование в Правоохранительной академии Республики Узбекистан
В Академии завершается регистрация по приему на обучение в заочной форме бакалавриата по направлению второго и последующего высшего образования "60420100 – Юриспруденция (прокурорская деятельность)” на 2024/2025 учебный год (через ссылку: https://my.edu.uz).
Напоминаем, что вступительные экзамены будут проводиться в виде тестов по предмету “Правоведение Агентством по оценке знаний и квалификаций при Министерстве высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан.
Также для участия в тестах все абитуриенты должны оплатить половину размера базовой расчетной величины (170 000 сумов полностью) (при оплате нужно учитывать комиссию).
Оплату необходимо произвести на расчетный счет 400910860262667094100010001 с указанием Ф.И.О. абитуриента (для второго и последующего высшего образования в Правоохранительной академии).
Прием на заочную форму обучения бакалавриата по направлению “60420100 – Юриспруденция (прокурорская деятельность)” второго и последующего высшего образования осуществляется на платно-контрактной основе.
Также, в целях разъяснения интересующих вопросов создана телеграм-группа: https://t.me/+nH-ESrp0YPwyZGQy.