O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga ro‘yxatdan o‘tishga bir kun qoldi
Akademiyada 2024/2025 o‘quv yilidan e’tiboran ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limning bakalavriat “60420100 – Yurisprudensiya (prokurorlik faoliyati)" yo‘nalishini sirtqi ta’lim shakli o‘qishga kirish uchun ro‘yxatdan o‘tish 10 avgust kuni yakunlanadi (https://my.edu.uz havolasi orqali).
Eslatib o‘tamiz, kirish imtihonlari test sinovlari shaklida “Huquqshunoslik fani” bo‘yicha Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligi tomonidan o‘tkaziladi.
Shuningdek, test sinovlarida ishtirok etish uchun barcha talabgorlardan bazaviy hisoblash miqdorining yarim baravari miqdorida (170 000 so‘m to‘liq) to‘lov undiriladi (to‘lovni amalga oshirganda komissiyani inobatga olish kerak).
To‘lovni 400910860262667094100010001 hisob raqamga abituriyenti F.I.Sh. (HMQA ikkinchi va undan keyingi oliy ta’limga) ko‘rsatgan holda o‘tkazish lozim.
Ikkinchi va undan keyingi oliy ta’lim bakalavriatning “60420100 – Yurisprudensiya (prokurorlik faoliyati)” yo‘nalishini sirtqi ta’lim shakliga o‘qishga qabul qilish to‘lov-kontrakt asosida amalga oshiriladi.

One Day Left to Register for Second and Subsequent Higher Education at the Academy of Law Enforcement of the Republic of Uzbekistan
Registration for the part-time Bachelor's program in "60420100 – Jurisprudence (Prosecutorial Activity)" for the second and subsequent higher education at the Academy for the 2024/2025 academic year will close on August 10 (via the link [https://my.edu.uz](https://my.edu.uz)).
Please note that entrance exams will be conducted in the form of tests on the subject of "Law" by the Agency for Assessment of Knowledge and Skills under the Ministry of Higher Education, Science, and Innovations.
Additionally, all applicants will be required to pay a fee of half the basic calculation amount (170,000 UZS in full) to participate in the test exams (the commission fee should be taken into account when making the payment).
The payment should be made to account number 400910860262667094100010001, indicating the applicant's full name and "For the second and subsequent higher education at the Law Enforcement Academy."
Admission to the part-time Bachelor's program in "60420100 – Jurisprudence (Prosecutorial Activity)" for second and subsequent higher education will be on a contract basis.
Updates regarding entrance exams for the Law Enforcement Academy's Bachelor's program can be followed on the Academy's official website ([www.proacademy.uz](http://www.proacademy.uz)), as well as on its official social media pages: