DIQQAT: Akademiyada to‘lov-kontrakt asosida o‘qitish qiymatlari
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022 yil 28 noyabrdagi “Jinoyatlarni tergov qilish sohasida malakali kadrlarni tayyorlashning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish to‘g‘risida”gi PF–257-son Farmoniga asosan Huquqni muhofaza qilish akademiyasining Muvofiqlashtirish-vasiylik kengashi tomonidan to‘lov-kontrakt asosida o‘qitish qiymatlari belgilanadi.
Huquqni muhofaza qilish akademiyasining 2024/2025 o‘quv yilidagi to‘lov-kontrakt qiymatlari quyidagicha:
Bakalavriat:
- kunduzgi ta’lim shakli uchun bir yillik o‘qitish qiymati (stipendiyasiz) 16 080 000 so‘m;
- sirtqi ta’lim shakli (shu jumladan, ikkinchi va undan keyingi oliy ta’lim) uchun bir yillik o‘qitish qiymati 14 572 500 so‘m;
Magistratura kunduzgi, kechki va sirtqi ta’lim shakli uchun bir yillik o‘qitish qiymati (stipendiyasiz) 18 291 000 so‘m.

ВНИМАНИЕ: ставки обучения на платно-контрактной основе в Академии
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 28 ноября 2022 года №УП–257 «О внедрении качественно новой системы подготовки квалифицированных кадров в сфере расследования преступлений» Координационно-попечительским советом Правоохранительной академии установлены ставки обучения на платно-контрактной основе.
Ставки обучения на платно-контрактной основе в Правоохранительной академии на 2024/2025 учебный год:
Бакалавриат:
- стоимость одного года обучения по очной форме обучения составляет 16 080 000 сумов (без стипендии);
- стоимость одного года обучения по заочной форме (в том числе по второму и последующему высшему образованию) обучения составляет 14 572 500 сумов;
Магистратура: стоимость одного года обучения по очной, вечерней и заочной формам обучения составляет 18 291 000 сумов (без стипендии).