Prokuratura tergovchilari va Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti xodimlari uchun malaka oshirish kursi davom etmoqda
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida tuman (shahar) prokuraturalari tergovchilari hamda Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti tuman (shahar) bo‘limlarining tezkor xodimlari uchun “Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashishning dolzarb masalalari” mavzusida malaka oshirish kursining masfaviy qismi davom etmoqda.
Malaka oshirish kursi davomiyligi 144 soatdan iborat bo‘lib, birinchi bosqich ishdan ajralmagan holda masofaviy ta’lim hamda yakuniy bosqich Akademiyada kunduzgi ta’lim shaklida tashkil etilgan.
Kurs dasturidan jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashishning halqaro va milliy tizimi, ushbu jinoyatlarga qarshi kurashishni tashkil etish, noqonuniy daromadlarni aniqlash bo‘yicha moliyaviy tergov olib borish, huquqni muhofaza qiluvchi organlar o‘rtasida idoraviy hamkorlikni o‘rnatish, noqonuniy daromadlarni aniqlash hamda musodara qilinishini ta’milashda Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti imkoniyatlaridan samarali foydalanish masalalari bo‘yicha nazariy va amaliy mashg‘ulotlar o‘rin olgan.

The advanced training course for investigators of the Prosecutor's Office and employees of the Department for Combating Economic Crimes is ongoing
A professional development course for investigators from district (city) prosecutor's offices and officers of the district (city) branches of the Department for Combating Economic Crimes is ongoing at the Law Enforcement Academy. The course is focused on "Current Issues in Combating the Legalization of Criminal Proceeds and the Financing of Terrorism."
The professional development course consists of 144 hours, with the first phase conducted through distance learning without leaving work, and the final phase held at the Academy in the form of full-time education.
The course program includes theoretical and practical sessions on the international and national systems for combating the legalization of criminal proceeds and the financing of terrorism, organizing efforts to fight these crimes, conducting financial investigations to detect illegal proceeds, establishing inter-agency cooperation among law enforcement agencies, and effectively utilizing the capabilities of the Department for Combating Economic Crimes in detecting and confiscating illegal proceeds.