Qozog‘iston Huquqni muhofaza qiluvchi organlar Akademiyasi vakillari bilan uchrashuv
Akademiyada Qozog‘iston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Huquqni muhofaza qiluvchi organlar Akademiyasi prorektori – Idoralararo ilmiy-tadqiqot instituti direktori G.Shushikova boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mazkur uchrashuv ikkala Akademiya o‘rtasidagi hamkorlik doirasida Qozog‘iston prokuraturasi xodimlari ishtirokida o‘tkazilayotgan “Ekstremizm va terrorizmga qarshi kurashish sohasida O‘zbekiston Respublikasi huquqni muhofaza qiluvchi organlar va boshqa tegishli idoralarning faoliyati” mavzusidagi o‘quv kursi doirasida tashkil etildi.
Tadbirda tomonlar kelgusida o‘zaro manfaatli yo‘nalishlar bo‘yicha hamkorlikni yanada kuchaytirishga, qo‘shma loyiha va tadbirlarni amalga oshirishga kelishib olishdi.
Shuningdek, tashrif davomida xorijiy mexmonlar Akademiya faoliyati, prokuratura va tergov organlari xodimlarini o‘qitish jarayoni, ta’limda qo‘llanilayotgan yangi pedagogik usullar va zamonaviy texnologiyalar, Akademiyaning yangi o‘quv binosi va infratuzilmasi bilan yaqindan tanishib chiqdilar.Ф

Meeting with representatives of the Academy of Law Enforcement Bodies of Kazakhstan
A meeting was held at the Academy with representatives of the delegation led by G. Shushikova, Vice-Rector of the Academy of Law Enforcement Bodies under the General Prosecutor's Office of the Republic of Kazakhstan - Director of the Interagency Scientific Research Institute.
This meeting was organized as part of the training course on "Activity of law enforcement bodies and other relevant agencies of the Republic of Uzbekistan in the field of combating extremism and terrorism" held with the participation of Kazakhstan Prosecutor's Office staff within the framework of cooperation between the two Academies.
At the event, the parties agreed to strengthen cooperation in future areas of mutual interest, to implement joint projects and activities.
Additionally, during the visit, the foreign guests got acquainted with the activities of the Academy, the process of training the employees of the prosecutor's office and investigative bodies, the new pedagogical methods and modern technologies used in education, the new educational building and infrastructure of the Academy.