Qozog‘iston Huquqni muhofaza qiluvchi organlar Akademiyasi vakillari bilan uchrashuv
Akademiyada Qozog‘iston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Huquqni muhofaza qiluvchi organlar Akademiyasi prorektori – Idoralararo ilmiy-tadqiqot instituti direktori G.Shushikova boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mazkur uchrashuv ikkala Akademiya o‘rtasidagi hamkorlik doirasida Qozog‘iston prokuraturasi xodimlari ishtirokida o‘tkazilayotgan “Ekstremizm va terrorizmga qarshi kurashish sohasida O‘zbekiston Respublikasi huquqni muhofaza qiluvchi organlar va boshqa tegishli idoralarning faoliyati” mavzusidagi o‘quv kursi doirasida tashkil etildi.
Tadbirda tomonlar kelgusida o‘zaro manfaatli yo‘nalishlar bo‘yicha hamkorlikni yanada kuchaytirishga, qo‘shma loyiha va tadbirlarni amalga oshirishga kelishib olishdi.
Shuningdek, tashrif davomida xorijiy mexmonlar Akademiya faoliyati, prokuratura va tergov organlari xodimlarini o‘qitish jarayoni, ta’limda qo‘llanilayotgan yangi pedagogik usullar va zamonaviy texnologiyalar, Akademiyaning yangi o‘quv binosi va infratuzilmasi bilan yaqindan tanishib chiqdilar.Ф

Встреча с представителями Академии правоохранительных органов Казахстана
В Академии состоялась встреча с делегацией Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, возглавляемой проректором – директором Межведомственного научно-исследовательского института Г.Шушиковой.
Встреча организована на полях учебного курса на тему: «Деятельность правоохранительных органов и других соответствующих ведомств Республики Узбекистан в сфере противодействия экстремизму и терроризму» с участием сотрудников органов прокуратуры Республики Казахстан.
В ходе встречи стороны достигли соглашений о дальнейшем укреплении сотрудничества в перспективных направлениях, а также реализации совместных проектов и мероприятий, представляющих взаимный интерес.
В ходе визита иностранные гости также ознакомились с основными направлениями деятельности Академии, процессом подготовки прокурорско-следственных кадров на основе инновационных методов и подходов, современными образовательными технологиями, а также новыми учебными корпусами и инфраструктурой Академии.