Manfaatlar to‘qnashuvining oldini olish bo‘yicha malaka oshirish kurslari davom etmoqda
O‘zbekiston Respublikasining “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonuni mazmun-mohiyatini jamoatchilik orasida keng tushuntirish va xabardor qilishga qaratilgan faoliyat doirasida Huquqni muhofaza qilish akademiyasining Korrupsiyaga qarshi kurashish ilmiy-ta’lim markazi tomonidan “Manfaatlar to‘qnashuvi holatlarini aniqlash, ularni bartaraf etish hamda oldini olish” mavzusida malaka oshirish kursi ishlab chiqildi va joriy etildi.
Malaka oshirish kursi Akademiyaning axborot-ta’lim portali imkoniyatlarini qo‘llagan holda masofaviy shaklda tashkil etildi. Kurs bilan 43 000 nafarga yaqin davlat organlari va tashkilotlari xodimlaridan iborat tinglovchilar auditoriyasi qamrab olingan.
Joylarda o‘quv jarayonini samarali tashkil etish maqsadida o‘qish tartibi hamda elektron platforma imkoniyatlarini tushuntirish bo‘yicha seminar mashg‘ulotlari tashkil etilmoqda.
Navbatda seminar Akademiya tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi xodimlari uchun tashkil etildi.
Interaktiv jarayonda tinglovchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar, shuningdek zarur ko‘nikmalarni shakllantirish maqsadida elektron platforma imkoniyatlarini sinab ko‘rdilar.

Продолжеются курсы повышения квалификации по вопросам предотвращения конфликта интересов
В рамках информационно-разъяснительной работы по доведению сути и содержания Закона Республики Узбекистан «О конфликте интересов» Научно-образовательным центром противодействия с коррупции Правоохранительной академии разработан и внедрен дистанционный курс повышения квалификации на тему: «Выявление, устранение и предотвращение случаев конфликта интересов».
Курс повышения квалификации организован в дистанционном формате с применением возможностей собственного информационно-образовательного портала Академии. Курсом охвачено порядка 43 000 слушателей из числа сотрудников государственных органов и организаций.
В целях эффективной организации учебного процесса организуются семинары и практические занятия по разъяснению порядка прохождения обучения и разъяснения возможностей электронной образовательной платформы.
Очередной семинар организован Академией для сотрудников Агентства по противодействию коррупции Республики Узбекистан. В ходе интерактива участники семинара получили ответы на интересующие их вопросы касательно прохождения обучения, а также опробовали возможности электронной платформы Академии в целях выработки необходимых навыков.