Turkiya Respublikasining Toshkentdagi elchixonasi maslahatchisi bilan uchrashuv
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Turkiya Respublikasining Toshkentdagi elchixonasi maslahatchisi general-leytenant Semix Okyar bilan ishchi uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tashrif davomida mehmon Akademiya faoliyati, prokuratura va tergov organlari xodimlarini o‘qitish jarayoni, ta’limda qo‘llanilayotgan yangi pedagogik usullar va zamonaviy texnologiyalar, o‘quv infrastrukturasi, professor-o‘qituvchilar va tinglovchilarga yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishib chiqdi.
Uchrashuvda tomonlar kelgusida o‘zaro manfaatli yo‘nalishlar bo‘yicha hamkorlikni yanada kuchaytirishga, qo‘shma loyiha va tadbirlarni amalga oshirishga kelishib olishdi.

Meeting with the Counselor of the Turkish Embassy in Tashkent
A working meeting was held at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan with Lieutenant General Semih Okyar, Counselor of the Turkish Embassy in Tashkent.
During the visit, the guest was introduced to the activities of the Academy, the training processes for the employees of the prosecutor's office and investigative bodies, the new pedagogical methods and modern technologies used in education, the educational infrastructure, and the conditions created for professors, instructors, and students.
During the meeting, both parties agreed to further strengthen cooperation in mutually beneficial areas and to implement joint projects and events in the future.