Ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi
Mazkur tadbir huquqni muhofaza qilish sohasida yetuk malakali mutaxassislarni tayyorlashda muhim ahamiyat kasb etib, tadbir davomida Buyuk ajdodlarimizning hayoti, siyosiy va ijtimoiy faoliyati haqida batafsil tushunchalar berib o‘tildi.
Tadbir doirasida, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar mahkamasi huzuridagi Qatag‘on xotirasi davlat muzeyi bosh ilmiy xodimi B.Irzayev mustaqillik uchun kurashgan jadidlarning ibratli hayoti va faoliyati yuzasidan batafsil ma’lumot berib o‘tdi.
Shuningdek, Toshkent davlat yuridik universiteti professori F.Muhiddinova “Yangi O‘zbekistonda ajdodlar xotirasi va ularning ma’naviy merosiga e’tibor” mavzusidagi ma’ruzasi bilan ishtirok etdi.
Mazkur ma’naviy-ma’rifiy tadbir talabalarning ijtimoiy-siyosiy va ma’naviy dunyoqarashini yuksaltirish bilan bir qatorda ularda buyuk ajdodlarimizga bo‘lgan yuksak ehtirom tuyg‘ularini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Состоялось духовно-просветительское мероприятие
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан в рамках духовно-просветительской работы со студентами и слушателями проведено мероприятие на тему: «Героизм предков – пример для молодежи».
В ходе мероприятия даны подробные представление о жизни, политической и общественной деятельности наших великих предков.
В рамках мероприятия выступил главный научный сотрудник Государственный музей Памяти жертв репрессий при Кабинете Министров Республики Узбекистан Б.Ирзаев, который ознакомил участников с важными аспектами жизни и деятельности джадидов, их прогрессивных идей, направленных на укрепление независимости.
С докладом на тему: «Память предков и их духовное наследие в новом Узбекистане» выступила профессор Ташкентского государственного юридического университета Ф.Мухиддинова, проинформировавшая участников о богатом духовном наследии и его значении в условиях современного общества.
Мероприятие послужит расширению мировоззрения, воспитанию у молодого поколения чувства гордости и уважения к нашим великим предкам и их духовному наследию.