Ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi
Mazkur tadbir huquqni muhofaza qilish sohasida yetuk malakali mutaxassislarni tayyorlashda muhim ahamiyat kasb etib, tadbir davomida Buyuk ajdodlarimizning hayoti, siyosiy va ijtimoiy faoliyati haqida batafsil tushunchalar berib o‘tildi.
Tadbir doirasida, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar mahkamasi huzuridagi Qatag‘on xotirasi davlat muzeyi bosh ilmiy xodimi B.Irzayev mustaqillik uchun kurashgan jadidlarning ibratli hayoti va faoliyati yuzasidan batafsil ma’lumot berib o‘tdi.
Shuningdek, Toshkent davlat yuridik universiteti professori F.Muhiddinova “Yangi O‘zbekistonda ajdodlar xotirasi va ularning ma’naviy merosiga e’tibor” mavzusidagi ma’ruzasi bilan ishtirok etdi.
Mazkur ma’naviy-ma’rifiy tadbir talabalarning ijtimoiy-siyosiy va ma’naviy dunyoqarashini yuksaltirish bilan bir qatorda ularda buyuk ajdodlarimizga bo‘lgan yuksak ehtirom tuyg‘ularini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

The Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan organized an event on the topic "The heroism of ancestors – an example to the youth" as part of systematically organized spiritual and educational activities.
This event plays a significant role in training highly skilled specialists in the field of law enforcement, providing detailed insights into the life, political, and social activities of our great ancestors during the event.
Within the framework of the event, B. Irzaev, the chief scientific officer of the State Museum of Repression Memory under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, provided detailed information about the exemplary life and activities of the Jadids who fought for independence.
Also, Professor F. Muhiddinova from the Tashkent State University of Law participated with a lecture on "The memory of ancestors and attention to their spiritual heritage in the New Uzbekistan."
This spiritual and educational event not only enhances the socio-political and spiritual worldview of the students but also strengthens their deep respect for our great ancestors.