Manfaatlar to‘qnashuviga oid qonunchilik bo‘yicha navbatdagi o‘quv seminari o‘tkazildi
Akademiya tomonidan Xalq banki ATB tizimi xodimlar uchun korrupsiyaviy holatlarning oldini olish hamda manfaatlar to‘qnashuviga yo‘l qo‘ymaslik sohasida huquqiy savodxonligini oshirish qaratilgan navbatdagi seminar o‘tkazildi.
Aralash tarzda o‘tkazilgan seminarda Xalq banki ATB markaziy mahkamasi va hududiy filiallaridan jami 4000 nafardan ortiq xodimlar ishtirok etdi.
O‘quv seminari Akademiyaning Korrupsiyaga qarshi kurashish ilmiy-ta’lim markazi prokurori T.Safarov tomonidan olib borilib, ishtirokchilarga yangi qabul qilingan “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonunning mazmun-mohiyati, davlat xizmatchilariga o‘rnatilgan taqiq va cheklovlar, ularni buzganlik uchun qonunchilikda nazarda tutilgan javobgarlik choralari haqidagi qoidalarni tushuntirilib, ishtirokchilarning qiziqtirgan savollariga batafsil ma’lumot berildi.

Проведен очередной учебный семинар по законодательству о конфликте интересов
Академией проведен очередной семинар по повышению правовой грамотности в сфере предотвращения коррупции и недопущения конфликта интересов с участием сотрудников системы АКБ Xalq banki.
В работе семинара, организованного в смешанном формате, приняли участие более 4000 сотрудников центрального аппарата и региональных филиалов АКБ Xalq banki.
Учебный семинар проведен прокурором Научно-образовательного центра по противодействию коррупции Академии Т.Сафаровым, который в ходе презентации разъяснил суть и значение нового Закона «О конфликте интересов», ограничения и запреты, установленные для государственных служащих, меры ответственности за их нарушения, а также подробно ответил на интересующие участников вопросы.