Huquqni muhofaza qilish akademiyasi talabalarining kasbiy va jismoniy tayyorgarligi boʼyicha bilim, koʼnikma va malakalarini shakllantirish va rivojlantirish maqsadida Oʼzbekiston Respublikasi kuch tuzilmalari va huquqni muhofaza qiluvchi organlarining amaliyotchi xodim va harbiy xizmatchi mutaxassislari bilan hamkorlikda mashgʼulotlar tashkilashtirish masalalariga alohida eʼtibor berilmoqda.
Xususan, Milliy gvardiyaning Toshkent mintaqaviy oʼquv markazi harbiy xizmatchisi podpolkovnik Umurzakov Ilxom Islomovich ishtirokida 1-bosqich talabalari bilan “Harbiy va jismoniy tayyorgarlik” moduli doirasida “Otish tayyorgarligi” fani boʼyicha amaliy master-klass mashgʼulotlari oʼtkazildi.
Mashgʼulotlar mobaynida talabalar “Oʼqotar qurollardan otish qoidalari” mavzusi doirasida oʼq otishning vazifasi, uning bajarish ketma-ketligi, oʼq uzishning mohiyati, usullari va turlari, har qanday ogʼir sharoitlarda hamda harakatlanuvchi nishonlarga qarata oʼq otish qoidalari boʼyicha bilim va amaliy koʼnikmalarga ega boʼlishdilar.
Mutaxasis tomonidan talabalarga otish asoslari va qoidalari hamda shular kabi boshqa ularni qiziqtirgan savollar bafurja tushuntirib berildi.

Practical Binary Master Classes Have Begun
In order to develop and enhance the knowledge, skills, and competencies of students at the Law Enforcement Academy in both professional and physical training, special attention is being given to organizing practical training sessions in collaboration with practitioners and military specialists from the security forces and law enforcement agencies of the Republic of Uzbekistan.
In particular, practical master classes on the subject of "Shooting Training" within the "Military and Physical Training" module were conducted for first-year students with the participation of Lieutenant Colonel Ilkhom Islomovich Umurzakov, a military officer from the Tashkent Regional Training Center of the National Guard.
During the training, students gained knowledge and practical skills in the topic "Shooting Rules with Firearms," including the purpose of shooting, the sequence of actions, the essence, methods, and types of shooting, as well as rules for shooting at moving targets and in difficult conditions.
The specialist thoroughly explained the basics and rules of shooting to the students, as well as addressing other questions of interest to them.