“O‘zbekiston Respublikasining Konstitutsiyasi – erkin va farovon hayot garovi” mavzusida uchrashuv o‘tkazildi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida yu.f.d. X.Boboyev va prokuratura organlari faxriysi E.Abzalov ishtirokida “O‘zbekiston Respublikasining Konstitutsiyasi – erkin va farovon hayot garovi” mavzusida uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda Akademiya xodimlari, tinglovchilari va bakalavriat bosqichi talabalari ishtirok etdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasining yangi tahrirdagi Konstitutsiyasining mazmun-mohiyati, uning normalarini so‘zsiz va to‘liq amalga oshirish, fuqarolarning huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilishdagi ahamiyati talabalarga yetkazildi.
Ma’ruzachilar tomonidan Konstitutsiyaning qoidalari va tamoyillarini amaliy misollar bilan tushuntirib berilishi talabalarda katta qiziqish uyg‘otdi.
Uchrashuv chuqur mulohazalar bilan o‘tib, talabalar O‘zbekiston Respublikasining yangi tahrirdagi Konstitutsiyasining normalarini amalda qo‘llash borasida o‘zlarini qiziqtirgan savollarga yetarlicha javob oldilar

A meeting on the topic "The Constitution of the Republic of Uzbekistan – a Guarantee of a Free and Prosperous Life" was held
At the Law Enforcement Academy, a meeting on the topic "The Constitution of the Republic of Uzbekistan – a Guarantee of a Free and Prosperous Life" was organized with the participation of Doctor of Law H. Boboev and veteran of the Prosecutor’s Office E. Abzalov.
The event was attended by the Academy staff, trainees, and undergraduate students.
During the meeting, the content and essence of the newly revised Constitution of the Republic of Uzbekistan, the importance of its full and unconditional implementation, and the significance of protecting the rights and legitimate interests of citizens were conveyed to the students.
The speakers explained the provisions and principles of the Constitution with practical examples, which sparked great interest among the students.
The meeting was held with in-depth discussions, and the students received sufficient answers to their questions regarding the practical application of the norms of the newly revised Constitution of the Republic of Uzbekistan.