“O‘zbekiston Respublikasining Konstitutsiyasi – erkin va farovon hayot garovi” mavzusida uchrashuv o‘tkazildi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida yu.f.d. X.Boboyev va prokuratura organlari faxriysi E.Abzalov ishtirokida “O‘zbekiston Respublikasining Konstitutsiyasi – erkin va farovon hayot garovi” mavzusida uchrashuv tashkil etildi.
Tadbirda Akademiya xodimlari, tinglovchilari va bakalavriat bosqichi talabalari ishtirok etdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasining yangi tahrirdagi Konstitutsiyasining mazmun-mohiyati, uning normalarini so‘zsiz va to‘liq amalga oshirish, fuqarolarning huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilishdagi ahamiyati talabalarga yetkazildi.
Ma’ruzachilar tomonidan Konstitutsiyaning qoidalari va tamoyillarini amaliy misollar bilan tushuntirib berilishi talabalarda katta qiziqish uyg‘otdi.
Uchrashuv chuqur mulohazalar bilan o‘tib, talabalar O‘zbekiston Respublikasining yangi tahrirdagi Konstitutsiyasining normalarini amalda qo‘llash borasida o‘zlarini qiziqtirgan savollarga yetarlicha javob oldilar

Проведение встречи на тему: «Конституция Республики Узбекистан – залог свободной и благополучной жизни»
В Правоохранительной академии организована встреча на тему: «Конституция Республики Узбекистан – залог свободной и благополучной жизни» с участием д.ю.н. Х.Бобоева и ветерана органов прокуратуры Э.Абзалова.
В мероприятии приняли участие сотрудники, слушатели и студенты бакалавриата Академии.
В ходе встречи участникам мероприятия разъяснены сущность и значение Конституции Республики Узбекистан в новой редакции, вопросы неукоснительного и полноценного воплощения в жизнь ее норм, а также значение Конституции в защите прав и свобод человека.
Разъяснение лекторами положений и принципов Конституции на практических примерах вызвало большой интерес участников.
Встреча прошла в формате активных обсуждений, студенты получили ответы на интересующие их вопросы о практическом применении конституционных норм.