ICCMCC IBA (International Criminal Court Moot) tanlovida ishtirok etish uchun Huquqni muhofaza qilish akademiyasi jamoasini shakllantirish uchun arizalar qabul qilinadi
Akademiya bakalavriat yo‘nalishining 2- va 3-kurs talabalari hamda magistratura tinglovchilari xalqaro huquq sohasidagi eng nufuzli tanlovlardan biri bo‘lgan ICCMCC IBA – International Criminal Court Moot Xalqaro jinoiy sud tanlovida ishtirok etish imkoniyatiga ega. Ushbu tanlovda ishtirok etish orqali talabalar o‘z yuridik bilimlarini xalqaro darajada sinab ko‘rish, hamda o‘z malaka va bilimlarini global miqyosda namoyish etish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Bu esa ularning mustaqil fikrlash, dalillar keltirish, o‘z nuqtai-nazarini asoslantirish va huquqiy himoya qilish ko‘nikmalarini yanada rivojlantirishga xizmat qiladi.
ICCMCC IBA Xalqaro jinoiy sud tanlovi talabalar uchun xalqaro jinoyat huquqi bo‘yicha tajriba orttirish va mantiqiy fikrlash qobiliyatlarini sinovdan o‘tkazish, xalqaro jinoiy sud jarayonlarini o‘rganish imkonini beruvchi nufuzli platformadir. Dunyoning 90 dan ortiq mamlakatidagi universitetlar ushbu tanlovda faol ishtirok etib, talabalar uchun xalqaro tajriba va hamkorlik imkoniyatlarini kengaytirmoqda.
Tanlovda ishtirok etishni istagan bakalavriat yo‘nalishining 2- va 3-kurs talabalari hamda magistratura tinglovchilari joriy yilning 13 noyabr soat 17.00 ga qadar quyida keltirilgan so‘rovnomani to‘ldirishlari zarur.

Applications are now open for forming a team from the Law Enforcement Academy to participate in the ICCMCC IBA (International Criminal Court Moot Court) competition
Second and third-year undergraduate students, as well as master’s degree students from the Academy, have the opportunity to take part in one of the most prestigious competitions in international law — ICCMCC IBA (International Criminal Court Moot). By participating in this competition, students will be able to test their legal knowledge at the international level and showcase their skills and expertise on a global scale. This promotes the development of their skills in independent thinking, argumentation, and legal advocacy.
The ICCMCC IBA competition is a prestigious platform that allows students to gain experience in international criminal law, test their logical thinking abilities, and study the processes of the International Criminal Court. Universities from more than 90 countries around the world actively participate in this competition, expanding international experience and cooperation opportunities for students.
Second and third-year undergraduate students and master’s degree students who wish to participate in the competition must complete the application form below by 5:00 p.m. on November 13.