Manfaatlar to‘qnashuvi qonunchiligi mazmun-mohiyati bo‘yicha seminarlar davom etmoqda
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining O‘zbekiston Respublikasining “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonuni ijrosini samarali tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori ijrosini ta’minlash doirasida davlat organlari va tashkilotlarida korrupsiyaga qarshi kurashish va manfaatlar to‘qnashuvining oldini olish sohasidagi qonunchilik borasidagi xabardorlikni oshirish bo‘yicha ishlar tizimli olib borilmoqda.
Korrupsiyaviy holatlarning oldini olish hamda manfaatlar to‘qnashuviga yo‘l qo‘ymaslik masalalaridagi navbatdagi o‘quv mashg‘uloti Suv xo‘jaligi vazirligi va uning tizimidagi tashkilotlar rahbarlari uchun o‘tkazildi.
Tadbirda Korrupsiyaga qarshi kurashish ilmiy-ta’lim markazi prokurori T.Safarov tomonidan ishtirokchilarga “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonunning mazmun-mohiyati, davlat xizmatchilariga o‘rnatilgan taqiq va cheklovlar, ularni buzganlik uchun qonunchilikda nazarda tutilgan javobgarlik choralari bo‘yicha batafsil ma’lumot berildi.

Продолжаются семинары по разъяснению законодательства в сфере конфликта интересов
Правоохранительной академией Республики Узбекистан ведется системная работа по разъяснению законодательства в сфере противодействия коррупции и предотвращения конфликта интересов в рамках реализации постановления Президента Республики Узбекистан «О мерах по эффективной организации исполнения Закона Республики Узбекистан «О конфликте интересов».
Очередной семинар по вопросам предотвращения коррупции и недопущения конфликта интересов проведен для руководителей Министрества водного хозяйства и организаций, входящих в систему министерства.
На мероприятии прокурором Научно-образовательного центра по противодействию коррупции, Т.Сафаровым участникам предоставлена подробная информация касательно сути и значения Закона «О конфликте интересов», ограничений и запретов, установленных для государственных служащих, а также мер ответственности за нарушение законодательства в данной сфере.