Manfaatlar to‘qnashuvi qonunchiligi mazmun-mohiyati bo‘yicha seminarlar davom etmoqda
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining O‘zbekiston Respublikasining “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonuni ijrosini samarali tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori ijrosini ta’minlash doirasida davlat organlari va tashkilotlarida korrupsiyaga qarshi kurashish va manfaatlar to‘qnashuvining oldini olish sohasidagi qonunchilik borasidagi xabardorlikni oshirish bo‘yicha ishlar tizimli olib borilmoqda.
Korrupsiyaviy holatlarning oldini olish hamda manfaatlar to‘qnashuviga yo‘l qo‘ymaslik masalalaridagi navbatdagi o‘quv mashg‘uloti Suv xo‘jaligi vazirligi va uning tizimidagi tashkilotlar rahbarlari uchun o‘tkazildi.
Tadbirda Korrupsiyaga qarshi kurashish ilmiy-ta’lim markazi prokurori T.Safarov tomonidan ishtirokchilarga “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonunning mazmun-mohiyati, davlat xizmatchilariga o‘rnatilgan taqiq va cheklovlar, ularni buzganlik uchun qonunchilikda nazarda tutilgan javobgarlik choralari bo‘yicha batafsil ma’lumot berildi.

Seminars on the Essence of Conflict of Interest Legislation Continue
The Law Enforcement Academy is conducting systematic work to raise awareness in state bodies and organizations about anti-corruption and conflict of interest prevention legislation, as part of the implementation of the President of the Republic of Uzbekistan's resolution on measures to effectively organize the implementation of the Law of the Republic of Uzbekistan "On Conflict of Interest".
The next training session on preventing corruption and avoiding conflicts of interest was held for the leaders of the Ministry of Water Resources and its affiliated organizations.
During the event, Prosecutor T. Safarov from the Anti-Corruption Scientific-Educational Center provided participants with detailed information on the essence of the Law "On Conflict of Interest," the prohibitions and restrictions imposed on public servants, and the legal liability measures stipulated for violations.