Raqamli ekspertiza sohasida hamkorlik
2018 yil 30 oktyabr kuni Bosh prokuratura Akademiyasida Janubiy Koreya Respublikasining Bosh prokuraturasi raqamli tadqiqotlar bo'limi xodimlari va Koreya xalqaro hamkorlik agentligi (KOICA) ishtirokida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlarini malakasini oshirishda hamkorlik, raqamli tadqiqotlardan foydalanish, maxsus o'quv modulini joriy etish, raqamli ekspertizaning o'quv laboratoriyasini yaratish masalalari muhokama qilindi.
Ishtirokchilar ma'lumotlar va maxsus dasturlarni tahlil qilish metodologiyasini ishlab chiqish, dalillarni tahlil qilish qobiliyatini oshirish va raqamli dalillarni to'plash, ro'yxatga olish va ulardan foydalanish sohasida qonunchilikni takomillashtirish bo'yicha takliflarni ishlab chiqish bo'yicha fikr almashdilar.

Сотрудничество в сфере цифровых экспертиз Дата публикации материала
30 октября 2018 г. в Академии Генеральной прокуратуры проведена встреча с сотрудниками отдела цифровых исследований Генеральной прокуратуры Республики Корея и Корейского агентства по международному сотрудничеству (KOICA).
В ходе встречи обсуждено сотрудничество между сторонами в сфере подготовки сотрудников правоохранительных органов навыкам применения цифровых исследований, внедрения специализированного учебного модуля, создания учебной лаборатории цифровой экспертизы.
Участники обменялись мнениями по вопросам разработки методологии анализа данных и специальных программ, улучшения способностей анализа доказательств и разработки предложений по совершенствованию законодательства в сфере сбора, фиксации и использования цифровых доказательств.