Xalqaro huquq bo‘yicha talabalar debat klubining navbatdagi soni
Huquqni muhofaza qilish akademiyasining intellektual o‘yinlar zalida bakalavriatning 2-bosqich talabalari ishtirokida debat klubining “Xalqaro huquqda hudud” mavzusidagi navbatdagi soni bo‘lib o‘tdi.
Debat klubining mazkur sonida talabalar hududlar suvereniteti, davlatlar chegaralarini belgilash va uning xalqaro huquqiy oqibatlari kabi dolzarb masalalar yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirdilar.
Tadbirning asosiy maqsadi talabalar o‘rtasida mustaqil fikrlash, tanqidiy tahlil qilish va amaliy muloqot olib borish ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratilgan bo‘lib, bu ularning kelgusidagi kasbiy faoliyatiga muhim asos bo‘lib xizmat qiladi.
Ishtirokchilarning ta’kidlashicha, mazkur debatlar ularga xalqaro huquq sohasidagi bilimlarini yanada mustahkamlash va turli manbalar asosida xolis fikr bildirish ko‘nikmalarini rivojlantirish imkonini berdi.
Mazkur muloqot maydoni talabalarga o‘z fikrlarini erkin bayon qilish, hozirjavoblik va murakkab savollarga javob topishda yordam beradi. Shuningdek, u yosh mutaxassislar o‘rtasida o‘zaro aloqalarni mustahkamlash, kelgusidagi kasbiy hamkorliklar uchun zamin yaratishni maqsad qilgan.

Очередное заседание студенческого клуба дебатов по международному праву
В зале интеллектуальных игр Правоохранительной академии состоялось очередное заседание клуба дебатов на тему: «Территория в международном праве», организованное с участием студентов 2-го курса бакалавриата.
Основная цель мероприятия заключалась в развитии у студентов навыков самостоятельного мышления, критического анализа и ведения практического диалога, что станет важной основой для их будущей профессиональной деятельности.
В ходе заседания студентами проведены дискуссии по таким актуальным вопросам, как суверенитет территорий, установление государственных границ и их международно-правовые последствия.
Как отметили участники, дебаты предоставили им возможность углубить свои знания в области международного права, а также развить навыки объективного выражения мнений на основе различных источников.
Данная дискуссионная площадка помогает студентам свободно выражать свои мысли, оперативно реагировать и находить ответы на сложные вопросы. Также она направлена на укрепление взаимосвязей среди молодых специалистов и создание основы для будущего профессионального сотрудничества.