“Zamonaviy tergovchi profilining tuzilishi” mavzusida muhokama-munosabat tadbiri o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida yuridik oliy ta’lim muassasalari talabalaridan iborat tarkibda shakllantirilgan oltita jamoa ishtirokida “Zamonaviy tergovchi profilining tuzilishi” mavzusida muhokama-munosabat tadbiri o‘tkazildi.
Tadbirda talabalarning zamonaviy tergovchiga qo‘yiladigan kasbiy va psixologik talablar bo‘yicha fikr va mulohazalari, bugungi kun tergovchisi haqidagi tushunchalari atroflicha o‘rganildi hamda mutaxassis-ekspertlar tomonidan tegishli munosabat bildirildi.
Yuridik oliy ta’lim muassasalari tomonidan kelgusida debat tadbirlari o‘tkazilishini davom ettirishga kelishib olindi.

A discussion-debate event titled “The Structure of the Profile of a Modern Investigator” was held
At the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, a discussion-debate event titled The Structure of the Profile of a Modern Investigator was organized with the participation of six teams formed from students of legal higher education institutions.
During the event, the students’ opinions and reflections on the professional and psychological requirements for modern investigators, as well as their understanding of the role of investigators in today’s context, were thoroughly examined. Experts and specialists provided relevant feedback and commentary.
It was agreed that legal higher education institutions would continue to hold such debate events in the future.