O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi buxgalteriya sohasida mutaxassis vazifasiga tanlov e’lon qiladi (muddatli shartnoma asosida vaqtinchalik ish).
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Jinoyatlarni tergov qilish sohasida malakali kadrlarni tayyorlashning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish to‘g‘risida”gi 2022 yil 28 noyabrdagi PF–257-son Farmoniga asosan Bosh prokuratura Akademiyasi negizida O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tashkil etildi.
Hozirgi vaqtda Akademiya faoliyatiga vaqtinchalik asosda buxgalteriya sohasidagi mutaxassisni jalb qilish zarurati mavjud. Mutaxassis tomonidan taqdim etilgan hujjatlar ma’qullangan taqdirda, u bilan Akademiya o‘rtasida ikki tomonlama fuqarolik huquqiy shartnoma imzolanadi.
Akademiya rahbariyatining topshirig‘i bo‘yicha Akademiyada buxgalteriya xisob-kitoblari bo‘yicha xizmat ko‘rsatish haqidagi kelishuvga ilova qilingan bajariladigan ishlar kalendar-rejasiga muvofiq, quyidagi xizmatlarni ko‘rsatish:
- Akademiya oylik ish xaki va unga tenglashtirilgan to‘lovlar xarajatlari to‘g‘ri amalga oshirilishini nazorat kilish.
- Buxgalteriya  UzASBO-2 dasturida ishlash, ushbu dasturda buxgalteriya hisob kitoblari bo‘yicha subschot provodkalarini tuzish;
- Akademiya uchun sotib olingan asosiy vositalarni kirim qilish, asosiy vositalarga qayta baholash xamda eskirish provodkalarini tuzish, asosiy vositalarni dalolatnomaga asosan chiqimini shakllantirish;
- Akademiyaning budjetdan tashqari hisob raqamlarga kelib tushgan mablag‘larni kirim qilish, mablag‘lar xarajati hisobotlarini shakllantirish;
- Akademiya uchun sotib olingan tovar-moddiy boyliklarini kirim qilish, dalolatnomaga asosan chiqimini shakllantirish;
- Akademiya boshqa tashkilotlar bilan tuzilgan shartnomalarni UzASBO-2 dasturiga kiritish, g‘aznachilik organlaridan ro‘yxatdan o‘tgan shartnomalar bo‘yicha debitor-kreditor qarzdorlik bo‘yicha hisobotni shakllantirish;
- moliya-iqtisod sohasida oliy ma’lumot va budjet tashkilotlari moliya-xo‘jalik sohasida kamida ikki yillik ish tajribasi;
- buxgalteriya , buxgalteriya hisob-kitoblari bo‘yicha tajribaga ega bo‘lish;
- buxgalteriya hujjatlarni ishlab chiqish hamda rasmiylashtirishga oid nizomlar, yo‘riqnomalar va boshqa rahbariy hujjatlarni bilish;
- buxgalteriya bo‘yicha boshqa tashkilotlar bilan shartnomalar tuzish tartibini bilish;
- o‘zbek va rus tillarini yaxshi bilish.
Mazkur ish muddati 6 (olti) oyga belgilangan bo‘lib, kelgusida zaruratga ko‘ra, fuqaro muddatli mehnat shartnomasi asosida Akademiyaga ishga qabul qilinishi mumkin.
Bajarilgan ish uchun to‘lov miqdori taraflar kelishuvi bilan belgilanadi va talabgorga bajarilgan ish natijasiga ko‘ra to‘lanadi, to‘lov miqdori tanlov natijalariga ko‘ra uch milliondan o‘n ikki million so‘mgacha.
Talablar: mas’uliyat, jamoa bilan hamnafas ishlash, berilgan topshiriqlarni o‘z vaqtida sifatli bajarish.

Объявляется конкурс на должность специалиста в области бухгалтерского учета
Правоохранительная академия Республики Узбекистан объявляет конкурс на должность специалиста в области бухгалтерского учета (временная работа на основе срочного договора).
Правоохранительная академия Республики Узбекистан создана на основании Указа Президента Республики Узбекистан от 28 ноября 2022 года № УП-257 «О внедрении качественно новой системы подготовки квалифицированных кадров в сфере расследования преступлений» на базе Академии Генеральной прокуратуры.
В настоящее время существует необходимость привлечения на временной основе специалиста в области бухгалтерского учета для деятельности Академии. В случае одобрения документов, представленных специалистом, между ним и Академией будет подписан двусторонний гражданско-правовой договор.
Оказание следующих услуг в соответствии с календарным планом выполняемых работ, прилагаемым к соглашению об оказании услуг по бухгалтерскому учету в Академии, по поручению руководства Академии:
- контроль за правильным осуществлением расходов на ежемесячную заработную плату и приравненные к ней выплаты в Академии;
- работа в программе бухгалтерского учета UzASBO-2, составление бухгалтерских проводок по субсчетам в этой программе;
- оприходование основных средств, приобретенных для Академии, составление проводок по переоценке и амортизации основных средств, оформление списания основных средств на основании актов;
- оприходование средств, поступивших во внебюджетный фонд развития Академии, формирование отчетов о расходовании средств;
- оприходование товарно-материальных ценностей, приобретенных для Академии, оформление их списания на основании актов;
- внесение договоров, заключенных Академией с другими организациями, в программу UzASBO-2, формирование отчета по дебиторской и кредиторской задолженности по договорам, зарегистрированным в казначейских органах.
- высшее финансово-экономическое образование и опыт работы в финансово-хозяйственной сфере бюджетных организаций не менее двух лет;
- опыт работы в области бухгалтерского учета и бухгалтерских расчетов;
- знание положений, инструкций и других руководящих документов по разработке и оформлению бухгалтерской документации;
- знание порядка заключения договоров с другими организациями по бухгалтерским вопросам;
Срок работы на 6 (шесть) месяцев, в дальнейшем, при необходимости, гражданин может быть принят на работу в Академию на основе срочного трудового договора.
Требования: инициативность, умение работать в команде, своевременное и качественное выполнение поставленных задач.
Рабочее время составляет 40 часов, 5-дневный рабочий режим в неделю.
Кандидату необходимо лично обратиться в Отдел кадров Академии с гражданским паспортом или ID-картой и предоставить соответствующие документы (документ, удостоверяющий личность, объективку, диплом о высшем образовании и его приложение, копию трудовой книжки, справку об ИНН). После изучения представленных документов, при необходимости, с кандидатом будет проведено собеседование в составе комиссии.