O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi buxgalteriya sohasida mutaxassis vazifasiga tanlov e’lon qiladi (muddatli shartnoma asosida vaqtinchalik ish).
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Jinoyatlarni tergov qilish sohasida malakali kadrlarni tayyorlashning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish to‘g‘risida”gi 2022 yil 28 noyabrdagi PF–257-son Farmoniga asosan Bosh prokuratura Akademiyasi negizida O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tashkil etildi.
Hozirgi vaqtda Akademiya faoliyatiga vaqtinchalik asosda buxgalteriya sohasidagi mutaxassisni jalb qilish zarurati mavjud. Mutaxassis tomonidan taqdim etilgan hujjatlar ma’qullangan taqdirda, u bilan Akademiya o‘rtasida ikki tomonlama fuqarolik huquqiy shartnoma imzolanadi.
Akademiya rahbariyatining topshirig‘i bo‘yicha Akademiyada buxgalteriya xisob-kitoblari bo‘yicha xizmat ko‘rsatish haqidagi kelishuvga ilova qilingan bajariladigan ishlar kalendar-rejasiga muvofiq, quyidagi xizmatlarni ko‘rsatish:
- Akademiya oylik ish xaki va unga tenglashtirilgan to‘lovlar xarajatlari to‘g‘ri amalga oshirilishini nazorat kilish.
- Buxgalteriya  UzASBO-2 dasturida ishlash, ushbu dasturda buxgalteriya hisob kitoblari bo‘yicha subschot provodkalarini tuzish;
- Akademiya uchun sotib olingan asosiy vositalarni kirim qilish, asosiy vositalarga qayta baholash xamda eskirish provodkalarini tuzish, asosiy vositalarni dalolatnomaga asosan chiqimini shakllantirish;
- Akademiyaning budjetdan tashqari hisob raqamlarga kelib tushgan mablag‘larni kirim qilish, mablag‘lar xarajati hisobotlarini shakllantirish;
- Akademiya uchun sotib olingan tovar-moddiy boyliklarini kirim qilish, dalolatnomaga asosan chiqimini shakllantirish;
- Akademiya boshqa tashkilotlar bilan tuzilgan shartnomalarni UzASBO-2 dasturiga kiritish, g‘aznachilik organlaridan ro‘yxatdan o‘tgan shartnomalar bo‘yicha debitor-kreditor qarzdorlik bo‘yicha hisobotni shakllantirish;
- moliya-iqtisod sohasida oliy ma’lumot va budjet tashkilotlari moliya-xo‘jalik sohasida kamida ikki yillik ish tajribasi;
- buxgalteriya , buxgalteriya hisob-kitoblari bo‘yicha tajribaga ega bo‘lish;
- buxgalteriya hujjatlarni ishlab chiqish hamda rasmiylashtirishga oid nizomlar, yo‘riqnomalar va boshqa rahbariy hujjatlarni bilish;
- buxgalteriya bo‘yicha boshqa tashkilotlar bilan shartnomalar tuzish tartibini bilish;
- o‘zbek va rus tillarini yaxshi bilish.
Mazkur ish muddati 6 (olti) oyga belgilangan bo‘lib, kelgusida zaruratga ko‘ra, fuqaro muddatli mehnat shartnomasi asosida Akademiyaga ishga qabul qilinishi mumkin.
Bajarilgan ish uchun to‘lov miqdori taraflar kelishuvi bilan belgilanadi va talabgorga bajarilgan ish natijasiga ko‘ra to‘lanadi, to‘lov miqdori tanlov natijalariga ko‘ra uch milliondan o‘n ikki million so‘mgacha.
Talablar: mas’uliyat, jamoa bilan hamnafas ishlash, berilgan topshiriqlarni o‘z vaqtida sifatli bajarish.

Announcement of a Specialist Vacancy in the Accounting Field
The Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan announces a competition for the position of a specialist in the accounting field (temporary employment based on a fixed-term contract).
The Academy was established based on Presidential Decree No. PD-257 dated November 28, 2022, titled “On Introducing a New Qualitative System for Training Qualified Personnel in the Field of Criminal Investigation,” which reorganized the Prosecutor General's Academy into the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan.
Currently, the Academy requires a specialist in the field of accounting on a temporary basis. If the documents submitted by the candidate are approved, a bilateral civil-legal contract will be signed between the specialist and the Academy.
In accordance with the work schedule attached to the agreement on providing accounting services at the Academy, the following tasks must be performed:
- Overseeing the proper implementation of payroll and equivalent payments.
- Working with the UzASBO-2 program, including preparing sub-account postings for accounting operations.
- Recording newly acquired fixed assets for the Academy, revaluing assets, calculating depreciation postings, and writing off assets based on official documents.
- Recording funds received in off-budget accounts of the Academy and preparing reports on the expenditure of these funds.
- Accounting for inventory purchased for the Academy and writing them off based on official documents.
- Entering contracts with other organizations into the *UzASBO-2* program, and preparing reports on accounts payable and receivable for contracts registered with treasury bodies.
- Higher education in finance or economics and at least two years of experience in the financial-economic field within budgetary organizations.
- Practical experience in accounting and financial reporting.
- Knowledge of regulations, instructions, and other guidelines related to developing and formalizing accounting documents.
- Familiarity with the procedure for drafting contracts with other organizations in the field of accounting.
- Proficiency in Uzbek and Russian languages.
- The position is for a fixed term of six (6) months, with the possibility of transitioning to permanent employment under a fixed-term labor contract if necessary.
- Payment for the work will be determined through mutual agreement and based on performance, ranging from 3 million to 12 million UZS, depending on the results of the competition.
- The candidate must demonstrate responsibility, teamwork skills, and the ability to complete assigned tasks efficiently and on time.