Ixtisoslashtirilgan prokurorlar korpusi xodimlari uchun binar o‘quv mashg‘uloti tashkillashtirildi
Akademiyada Bosh prokuror tomonidan o‘quv jarayonini prokuratura organlarining kasbiy faoliyati bilan uzviy bog‘liqligini ta’minlashga oid belgilangan vazifalar ijrosi doirasida Ixtisoslashtirilgan prokurorlar korpusining tuman (shahar) prokurorlari va ularga tenglashtirilgan prokurorlari yordamchilari hamda viloyat prokuraturalari mahkama xodimlari uchun “Yuqori instansiya sudlarida jinoyat ishlarini ko‘rilishida prokuror vakolatini ta’minlash masalalari” mavzusida o‘tkazilayotgan malaka oshirish kursi doirasida binar o‘quv mashg‘uloti tashkil etildi.
Binar o‘quv mashg‘uloti Bosh prokuraturaning Jinoiy sud ishlarini yuritishda prokuror vakolatini ta’minlash boshqarmasi prokurori S.Q.Axmedov hamda Akademiyaning kafedra katta o‘qituvchisi B.R.Yarashov tomonidan o‘tkazildi.
Binar o‘quv mashg‘ulotida jinoiy sud ishlarini yuritishda prokuror vakolatlarini ta’minlashda amaliyotda yo‘l qo‘yilayotgan muammolar va ularning yechimi borasida tinglovchilarga tegishli tushuntirishlar berilib, bugungi kunda yo‘nalish bo‘yicha belgilangan talablar va vazifalar ijrosi yuzasidan ma’lumotlar ko‘rsatildi.

Проведение бинарного учебного занятия для сотрудников Корпуса специализированных прокуроров
В Академии во исполнение поручений Генерального прокурора по обеспечению тесной взаимосвязи учебного процесса с профессиональной деятельностью органов прокуратуры в рамках курса повышения квалификации для работников Корпуса специализированных прокуроров на тему: «Вопросы обеспечения полномочий прокурора при рассмотрении уголовных дел в вышестоящих судебных инстанциях» организовано бинарное учебное занятие.
Бинарное занятие проведено прокурором Управления по обеспечению полномочий прокурора в уголовном судопроизводстве Генеральной прокуратуры С.К.Ахмедовым и старшим преподавателем кафедры Академии Б.Р.Ярашовым.
В ходе учебного занятия освещены проблемы правоприменения, допускаемые при обеспечении полномочий прокурора в уголовных судах, и даны соответствующие разъяснения по их устранению. Также обсуждены требования и задачи, поставленные перед прокурорами в данном направлении.
В ходе совместного учебного занятия слушатели получили развернутые ответы на интересующие их вопросы.