Huquqni muhofaza qilish akademiyasining "Yosh kitobxonlar" klubi a’zolari Xalqaro turkiy madaniyat tashkiloti (TURKSOY) hamkorligida O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasida o‘tkazilayotgan XVI Turkiy she’riyat festivalida faol ishtirok etdilar.
Mazkur festival turkiy xalqlar adabiy merosini o‘rganish, qadrlash va uni keng jamoatchilikka tanitish maqsadida tashkil etilgan bo‘lib, unda O‘zbekistonning yetakchi yozuvchilari, shoirlari, turkiy xalqlarning turli davlatlaridan kelgan mehmonlar hamda adabiyot ixlosmandlari qatnashdilar.
"Yosh kitobxonlar" klubi a’zolari ushbu tadbirda ishtirok etib, turkiy xalqlar adabiyotiga oid qimmatli ma’lumotlarga ega bo‘lishdi. Festival davomida ular mashhur yozuvchi va shoirlar bilan uchrashish, ularning ijodi bilan yaqindan tanishish imkoniga ega bo‘ldilar.
Festival doirasida o‘tkazilgan tadbirlar yosh avlodda adabiyotga bo‘lgan qiziqishni oshirish, turkiy til va madaniyatlar o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlashga xizmat qildi.
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi o‘zining "Yosh kitobxonlar" klubi a’zolarini shunday nufuzli tadbirlarda ishtirok etishga rag‘batlantirish orqali, yoshlar ongida kitobga mehr uyg‘otish hamda turkiy xalqlar madaniy hamjamiyatini yanada boyitishga hissa qo‘shishda davom etmoqda.
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi “Yosh kitobxonlar” klubi kitobxonlik madaniyatini rivojlantirish, ijodkor yoshlarni qo‘llab-quvvatlash va ularning dunyoqarashini boyitish maqsadida faoliyat yuritadi.

Участие студентов клуба «Молодые читатели» Академии в XVI Тюркском поэтическом фестивале
Члены клуба «Молодые читатели» Правоохранительной академии приняли участие в XVI Тюркском поэтическом фестивале, организованном Союзом писателей Узбекистана в сотрудничестве Международной организацией тюркской культуры (ТЮРКСОЙ).
Фестиваль организован с целью изучения, сохранения и популяризации литературного наследия тюркских народов. В нем приняли участие ведущие писатели и поэты Узбекистана, гости из различных стран тюркских народов, а также любители литературы.
В рамках фестиваля студентов Академии получили возможность встретиться с известными писателями и поэтами, а также поближе познакомиться с их творчеством. Участие в мероприятии позволило им получить новые ценные знания о литературе и поэзии тюркских народов.
Мероприятия, организованные в рамках фестиваля, способствовали повышению интереса молодежи к литературе, дальнейшему укреплению дружбы и взаимопонимания между тюркоязычными народами.
Академия, поощряя членов клуба «Молодые читатели» к участию в подобных мероприятиях, продолжает вносить вклад в пробуждение любви к книгам среди молодежи, а также в обогащение культурного сообщества тюркских народов.
Клуб «Молодые читатели» Правоохранительной академии организован с целью развития культуры чтения, поддержки творческой молодежи и расширения их кругозора.