Akademiya rahbariyatining Anqara Yildirim Boyazid universiteti (Turkiya) Yuridik fakulteti dekani, professor Neslixan Karatash hamda universitet professori Samet Tatar bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda tomonlar o‘rtasida o‘zaro hamkorlikni yanada mustahkamlash, shu jumladan akademik almashinuv, istiqbolli loyihalarni ishlab chiqish, qo‘shma tadqiqotlarni amalga oshirish va Akademiyaning ilmiy-ta’lim salohiyatini mustahkamlashga qaratilgan tashabbuslarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Tashrif doirasida mehmonlar Akademiyaning yangi binosi va o‘quv infratuzilmasi bilan yaqindan tanishib chiqishdi.

Discussion on collaboration with the faculty of Law at Ankara Yıldırım Beyazıt University
A meeting was held at the Academy between its leadership and the dean of the faculty of Law at Ankara Yıldırım Beyazıt University (Turkey), Professor Neslihan Karataş, and university professor Samet Tatar.
During the meeting, the parties discussed matters of further strengthening cooperation, including academic exchanges, the development of promising projects, conducting joint research, and implementing initiatives aimed at enhancing the scientific and educational potential of both sides.
As part of the visit, the guests were introduced to the Academy’s new building, educational facilities, and the developing infrastructure.