Akademiya rahbariyatining Anqara Yildirim Boyazid universiteti (Turkiya) Yuridik fakulteti dekani, professor Neslixan Karatash hamda universitet professori Samet Tatar bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda tomonlar o‘rtasida o‘zaro hamkorlikni yanada mustahkamlash, shu jumladan akademik almashinuv, istiqbolli loyihalarni ishlab chiqish, qo‘shma tadqiqotlarni amalga oshirish va Akademiyaning ilmiy-ta’lim salohiyatini mustahkamlashga qaratilgan tashabbuslarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Tashrif doirasida mehmonlar Akademiyaning yangi binosi va o‘quv infratuzilmasi bilan yaqindan tanishib chiqishdi.

Обсуждены вопросы сотрудничества с Юридическим факультетом Университета Анкары Йылдырым Баязид
В Академии состоялась встреча руководства Академии с деканом Юридического факультета Университета Анкары Йылдырым Баязид (Турция), профессором Неслихан Караташ, и профессором университета Саметом Татаром.
На встрече стороны обсудили вопросы дальнейшего укрепления сотрудничества, включая академический обмен, разработку перспективных проектов, проведение совместных исследований и реализацию инициатив, направленных на укрепление научно-образовательного потенциала сторон.
В рамках визита гости ознакомились с новым зданием Академии, учебными корпусами и создаваемой инфраструктурой.