YEXHTning O‘zbekistondagi loyihalari koordinatori bilan uchrashuv
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Yevropada xavfsizlik va hamkorlik tashkilotining O‘zbekistondagi loyihalari koordinatori, elchi Antti Karttunen boshchiligidagi YEXHT vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda YEXHT bilan kelgusi yillarga mo‘ljallangan hamkorlik istiqbollari va yo‘l xaritasi, shu jumladan transmilliy jinoyatlar, korrupsiya, jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish, odam savdosi va kiberjinoyatlarga qarshi kurashish bo‘yicha salohiyatni oshirish va qo‘shma loyihalarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Samarali va mazmunli ruhda o‘tgan muloqotda taraflar belgilangan tashabbuslarni amalga oshirishga ko‘maklashish va qo‘shma loyihalar doirasida hamkorlikni faol qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanliklarini bildirib o‘tdilar.

Meeting with the OSCE Project Coordinator in Uzbekistan
A meeting was held at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan with representatives of the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE), led by Ambassador Antti Karttunen, the OSCE Project Coordinator in Uzbekistan.
During the meeting, prospects for cooperation and a roadmap for the coming years were discussed. Topics included enhancing capacities and implementing joint projects to combat transnational crimes, corruption, money laundering from criminal activities, human trafficking, and cybercrime.
In the productive and meaningful dialogue, both parties expressed their readiness to support the implementation of the outlined initiatives and actively promote cooperation within the framework of joint projects.