Professor-o‘qituvchilarning pedagogik mahoratini oshirish tadbirlari davom etmoqda
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida professor-o‘qituvchilarning pedagogik mahoratini oshirish, ta’lim jarayoniga innovatsion texnologiyalar va metodikalarni joriy etish maqsadida izchil va tizimli olib borilayotgan ishlar doirasida 2025-yil 23-yanvar kuni Toshkent Kimyo xalqaro universitetining “Biznesni boshqarish” va “Xalqaro iqtisodiy munosabatlar” yo‘nalishlari rahbari M.A.Berdikulov tomonidan “O‘qitishning kredit-modul tizimi va pedagogik ko‘nikmalar” mavzusida navbatdagi seminar-trening tashkil etildi.
Seminar-treningda oliy ta’lim muassasalarida joriy etilgan kredit-modul tizimining mazmun-mohiyati, uning an’anaviy ta’lim tizimidan farqli jihatlari va o‘ziga xos xususiyatlari, kredit-modul tizimida professor-o‘qituvchilarga qo‘yiladigan talablar, fan dasturi (sillabus) va o‘quv kontentini ishlab chiqishda e’tibor qaratilishi lozim bo‘lgan masalalar, talabalarning mustaqil ta’limini tashkil etish va o‘zlashtirishlarini baholash usullari haqida keng mazmunli ma’ruza qilindi.

Activities to improve the pedagogical skills of the teachers are on going
The Law Enforcement Academy is conducting consistent and systematic work to improve the pedagogical skills of academy teachers, introduce innovative methods and technologies into the educational process and improve the quality of education.
On January 23, 2025, as part of this activity, the Academy organized another seminar-training with the participation of the head of the Business Management and International Economic Relations departments of the Tashkent International Kimyo University M.A. Berdikulov on the topic: “Credit-modular training system and pedagogical skills”.
During the event, the content and essence of the credit-modular system introduced in higher educational institutions, its differences and features from the traditional education system, requirements for the faculty in the credit-modular system, issues that should be given special attention when developing a program (syllabus) and educational content, as well as issues of organizing independent student learning and assessing their academic performance were considered.
At the end of the training seminar, the participants received answers to their questions on the issues discussed.