Oʻzbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi Axborot-resurs markazi bazasini boyitish yuzasidan izchil ishlar olib borilmoqda. Birgina 2024 yil davomida 3000 dan ortiq milliy va xorijiy adabiyotlar xarid qilindi. Shuningdek, markazning rivojlanishi uchun hamkor tashkilotlar tomonidan qator oʻquv, ilmiy va badiiy adabiyotlar begʻaraz taqdim etildi. Jumladan, Oʻzbekiston yozuvchilar uyushmasi tomonidan 500 ta adabiyot va boshqa xalqaro hamkorlar tomonidan 300 ga yaqin qimmatli kitoblar markazga taqdim etildi.
Akademiyaning doimiy hamkori – Inson huquqlari milliy markazi tomonidan Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga 200 dan ortiq huquqiy adabiyotlar, darsliklar va qoʻllanmalar begʻaraz taqdim etildi.
Bu tadbirlar Axborot-resurs markazi faoliyatini yanada boyitib, ilmiy-ta'limiy jarayonlarni qoʻllab-quvvatlashda katta ahamiyat kasb etmoqda. Akademiya rahbariyati va jamoasi ushbu yordam va hamkorlik uchun barcha tashkilotlarga minnatdorchilik izhor etadi.

Расширяются возможности Информационно-ресурсного центра Академии
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан проводится системная работа, направленная на наращивание библиотечного фонда Информационно-ресурсного центра. Только в 2024 году было приобретено свыше 3000 единиц национальных и зарубежных изданий. Кроме того, партнерскими организациями на безвозмездной основе предоставлена различная учебная, научная и художественная литература, так Союзом писателей Узбекистана передано 500 изданий, а международными партнерами – более 300 наименований литературы.
Надежным партнером Академии – Национальным центром по правам человека на безвозмездной основе Правоохранительной академии передано более 200 единиц правовой литературы, учебников и пособий.
Эти мероприятия способствуют эффективной деятельности Информационно-ресурсного центра, играя важную роль в поддержке учебно-научных процессов. Руководство и коллектив Академии выражают искреннюю благодарность всем организациям за оказанную помощь и сотрудничество.