ЕU-AСТ dasturi mintaqaviy koordinatori bilan uchrashuv
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2025-yil 24-fevral kuni ЕU-AСТ dasturi (Yevropa Ittifoqining uyushgan jinoyatchilik va terrorizmga qarshi kurash harakati) Markaziy Osiyodagi mintaqaviy koordinatori Kaspars Valpeteris bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Dastur Yevropa Ittifoqi moliyaviy ko‘magida a’zo davlatlar konsorsiumi tomonidan amalga oshirilayotgan bo‘lib, u hamkor davlatlarga uyushgan jinoyatchilik va terrorizmga qarshi kurash bo‘yicha ko‘mak ko‘rsatish shuningdek, transregional va mintaqaviy hamkorlik mexanizmlarini yaxshilashga qaratilgan.
Uchrashuvda o‘zaro hamkorlikni rivojlantirish va yanada kengaytirish, mintaqaviy va ikki tomonlama loyihalarni amalga oshirish, uyushgan jinoyatchilik va terrorizmga qarshi kurash bo‘yicha salohiyatni oshirishga qaratilgan tashabbuslar muhokama qilindi.

Meeting with the Regional Coordinator of the EU-ACT program
On February 24, 2025, the Academy held a meeting with Mr. Kaspars Valpeteris, the Regional Coordinator of the EU-ACT Programme (European Union Action against Organised Crime and Terrorism) in Central Asia.
The programme is implemented by a consortium of EU Member States with financial support from the European Union and aims to assist partner countries in Central Asia in the fight against organised crime and terrorism and to improve trans-regional and regional cooperation mechanisms.
The meeting discussed the development and expansion of mutual cooperation, the implementation of regional and bilateral projects, and initiatives aimed at strengthening the capacity to combat organised crime and terrorism.