Qozog‘iston Respublikasi I.Jansugurov nomidagi Jetisu davlat universiteti delegatsiyasi tashrifi
O‘zbekistonda bo‘lishi davomida Qozog‘iston Respublikasi I.Jansugurov nomidagi Jetisu davlat universiteti rektori Ye.A.Buribayev boshchiligidagi delegatsiyaning Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga tanishuv tashrifi amalga oshirildi.
Akademiya rahbariyati bilan uchrashuv davomida tomonlar istiqboldagi rejalar, xususan kelgusida hamkorlik kelishuvini imzolash, ilmiy va ta’lim yo‘nalishida o‘zaro tajriba almashish, qo‘shma tadqiqotlarni amalga oshirish, akademik mobillik hamda talabalar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, xodimlarning malakasini oshirish va stajirovkalarni tashkillashtirish, xalqaro grantlar doirasida tadbirlar tashkil qilish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, xorijiy delegatsiya Akademiya faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, shu jumladan prokuratura va tergov organlari xodimlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirish,ilg‘or texnologiyalar va yondashuvlar asosida ta’lim jarayonini tashkil etish masalalari, zamonaviy o‘quv infrastrukturasi, professor-o‘qituvchilar, talaba va tinglovchilarga yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishtirildi.

Визит делегации Жетысуского государственного университета имени И.Жансугурова Республики Казахстан
Делегация Жетысуского государственного университета имени И. Жансугурова во главе с ректором Е.А. Бурибаевым посетила с ознакомительным визитом Правоохранительную академию в рамках пребывания в Узбекистане.
В ходе встречи с руководством Академии обсуждены вопросы подписания соглашения о сотрудничестве, предусматривающего обмен опытом в области науки и образования, проведение совместных исследований, академическую мобильность и обмен студентами, повышение квалификации сотрудников и организацию стажировок, а также проведение мероприятий в рамках международных грантов и другие перспективные направления.
Также зарубежные гости ознакомились с основными направлениями деятельности Академии, включая подготовку, переподготовку и повышение квалификации сотрудников прокуратуры и следственных органов, организацией образовательного процесса на основе передовых методик и технологий, современной учебной инфраструктурой и условиями, созданными для преподавателей, студентов и слушателей Академии.