Qozog‘iston Respublikasi I.Jansugurov nomidagi Jetisu davlat universiteti delegatsiyasi tashrifi
O‘zbekistonda bo‘lishi davomida Qozog‘iston Respublikasi I.Jansugurov nomidagi Jetisu davlat universiteti rektori Ye.A.Buribayev boshchiligidagi delegatsiyaning Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga tanishuv tashrifi amalga oshirildi.
Akademiya rahbariyati bilan uchrashuv davomida tomonlar istiqboldagi rejalar, xususan kelgusida hamkorlik kelishuvini imzolash, ilmiy va ta’lim yo‘nalishida o‘zaro tajriba almashish, qo‘shma tadqiqotlarni amalga oshirish, akademik mobillik hamda talabalar almashinuvini yo‘lga qo‘yish, xodimlarning malakasini oshirish va stajirovkalarni tashkillashtirish, xalqaro grantlar doirasida tadbirlar tashkil qilish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, xorijiy delegatsiya Akademiya faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, shu jumladan prokuratura va tergov organlari xodimlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirish,ilg‘or texnologiyalar va yondashuvlar asosida ta’lim jarayonini tashkil etish masalalari, zamonaviy o‘quv infrastrukturasi, professor-o‘qituvchilar, talaba va tinglovchilarga yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishtirildi.

Visit of the Delegation from I. Zhansugurov Zhetysu State University of the Republic of Kazakhstan
During their stay in Uzbekistan, a delegation led by the rector of I. Zhansugurov Zhetysu State University of the Republic of Kazakhstan, E.A. Buribaev, paid a familiarization visit to the Law Enforcement Academy.
During the meeting with the Academy's leadership, the parties discussed future plans, including signing a cooperation agreement, exchanging experiences in scientific and educational fields, conducting joint research, establishing academic mobility and student exchange programs, enhancing staff qualifications and organizing internships, as well as holding events within the framework of international grants.
Additionally, the foreign delegation was introduced to the key areas of the Academy’s activities, including the training, retraining, and professional development of prosecution and investigative authorities' personnel, the organization of the educational process based on advanced technologies and approaches, the modern educational infrastructure, and the conditions created for professors, teachers, students, and trainees.