Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga Sankt-Peterburg davlat universiteti professori, yuridik fanlar doktora V.Arxipovning tashrifi bo‘lib o‘tdi.
Tashrif doirasida tomonlar ta’lim muassasalari o‘rtasidagi hamkorlik istiqbollarini muhokama qildilar. Mehmon Akademiyaning faoliyati, o‘quv va ilmiy bazasi bilan yaqindan tanishdi.
Professor V.Arxipovning Akademiya talabalari va tinglovchilari uchun «Axborot texnologiyalari huquqi bo‘yicha dolzarb muammolar» mavzusida ma’ruza qilgani tashrifning muhim qismi bo‘ldi.
Ma’ruza shiddat bilan o‘zgarayotgan raqamli dunyo sharoitida axborot texnologiyalarini huquqiy tartibga solish va ma’lumotlarni himoya qilish sohasidagi muhim jihatlarni yoritib, ishtirokchilar orasida katta qiziqish uyg‘otdi.

A lecture was conducted by a professor from Saint Petersburg State University
A visit was held at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan by professor V. Arkhipov, doctor of law from Saint Petersburg State University.
During the visit, opportunities for further cooperation between educational institutions were discussed. Professor Arkhipov also familiarized himself with the Academy’s activities, its educational and research facilities.
A significant part of the visit was a lecture delivered by Professor V. Arkhipov for the students and attendees of the Academy on the topic: Current issues in information technology law”.
The lecture addressed key aspects of the legal regulation of information technologies and data protection in the rapidly evolving digital world and sparked great interest among the participants.