Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga Sankt-Peterburg davlat universiteti professori, yuridik fanlar doktora V.Arxipovning tashrifi bo‘lib o‘tdi.
Tashrif doirasida tomonlar ta’lim muassasalari o‘rtasidagi hamkorlik istiqbollarini muhokama qildilar. Mehmon Akademiyaning faoliyati, o‘quv va ilmiy bazasi bilan yaqindan tanishdi.
Professor V.Arxipovning Akademiya talabalari va tinglovchilari uchun «Axborot texnologiyalari huquqi bo‘yicha dolzarb muammolar» mavzusida ma’ruza qilgani tashrifning muhim qismi bo‘ldi.
Ma’ruza shiddat bilan o‘zgarayotgan raqamli dunyo sharoitida axborot texnologiyalarini huquqiy tartibga solish va ma’lumotlarni himoya qilish sohasidagi muhim jihatlarni yoritib, ishtirokchilar orasida katta qiziqish uyg‘otdi.

Проведена лекция профессором Санкт-Петербургского государственного университета
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоялся визит профессора, доктора юридических наук Санкт-Петербургского государственного университета России, В.Архипова.
В ходе визита обсуждены возможности дальнейшего сотрудничества между образовательными учреждениями. Профессор Архипов также ознакомился с деятельностью Академии, ее учебной и исследовательской базой.
Значимой частью визита явилось лекционное занятие, проведенное профессором В.Архиповым для студентов и слушателей Академии на тему: «Актуальные проблемы права информационных технологий».
Лекция затронула важнейшие аспекты правового регулирования информационных технологий и защиты данных в условиях быстро меняющегося цифрового мира и вызвала живой интерес среди участников.