Yoshlarning korrupsiyaga qarshi bilimlarni oshirish bo‘yicha tadbirlar davom etmoqda
Akademiya tomonidan “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi bilan hamkorlikda Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universiteti professor-o‘qituvchilari va talabalari ishtirokida korrupsiyaga qarshi kurashish masalasiga bag‘ishlangan seminar o‘tkazildi.
Seminarda Huquqni muhofaza qilish akademiyasining Korrupsiyaga qarshi kurashish ilmiy-ta’lim markazi boshlig‘i X.Tursunbekov ma’ruza bilan ishtirok etdi.
Ma’ruzachi ishtirokchilarga ta’lim tizimidagi korrupsiyaviy huquqbuzarliklarning ahvoli, mavjud bo‘lgan xavf-xatarlar, yosh avlod ongiga halollik qadriyatlarini singdirishda Korrupsiyaga qarshi kurashish virtual akademiyasi elektron platformasining o‘rni, o‘quv dasturlari va materiallaridan foydalanish bo‘yicha tartib-qoidalar haqida batafsil tushuntirish berib o‘tdi.

Activities to enhance anti-corruption awareness among young people are ongoing
In cooperation with the Social democratic party “Adolat”, the Academy organized a seminar on anti-corruption issues, which was attended by faculty members and students of the Tashkent state technical university named after Islam Karimov.
The seminar featured a presentation by Kh. Tursunbekov, head of the Scientific-educational center for combating corruption of the Law enforcement academy.
The expert provided detailed information to the participants about the current state of corruption-related offenses in the higher education system, the role of the Virtual anti-corruption academy’s electronic platform aimed at instilling the values of integrity in the younger generation, as well as the procedures for using educational programs and materials available on this platform.