Yoshlarning korrupsiyaga qarshi bilimlarni oshirish bo‘yicha tadbirlar davom etmoqda
Akademiya tomonidan “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi bilan hamkorlikda Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universiteti professor-o‘qituvchilari va talabalari ishtirokida korrupsiyaga qarshi kurashish masalasiga bag‘ishlangan seminar o‘tkazildi.
Seminarda Huquqni muhofaza qilish akademiyasining Korrupsiyaga qarshi kurashish ilmiy-ta’lim markazi boshlig‘i X.Tursunbekov ma’ruza bilan ishtirok etdi.
Ma’ruzachi ishtirokchilarga ta’lim tizimidagi korrupsiyaviy huquqbuzarliklarning ahvoli, mavjud bo‘lgan xavf-xatarlar, yosh avlod ongiga halollik qadriyatlarini singdirishda Korrupsiyaga qarshi kurashish virtual akademiyasi elektron platformasining o‘rni, o‘quv dasturlari va materiallaridan foydalanish bo‘yicha tartib-qoidalar haqida batafsil tushuntirish berib o‘tdi.

Продолжаются мероприятия по повышению антикоррупционных знаний молодежи
Академией в сотрудничестве с Социал-демократической партией «Адолат» организован семинар, посвященный вопросам противодействия коррупции, с участием профессорско-преподавательского состава и студентов Ташкентского государственного технического университета имени Ислама Каримова.
В качестве докладчика на семинаре выступил начальник Научно-образовательного центра противодействия коррупции Правоохранительной академии Х.Турсунбеков.
Эксперт подробно проинформировал участников о ситуации с коррупционными правонарушениями в системе высшего образования, роли электронной платформы Виртуальной академии по противодействию коррупции, направленной на формирование у молодого поколения ценностей добропорядочности, а также порядке использования учебных программ и материалов, размещенных на данной платформе.