Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha navbatdagi seminar tashkil etildi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tomonidan “O‘zbekneftgaz” aksiyadorlik jamiyati bilan hamkorlikda jamiyat xodimlari uchun korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi qonunchilik mazmun-mohiyatiga bag‘ishlangan o‘quv seminari tashkil etildi.
Seminarda Akademiyaning Korrupsiyaga qarshi kurashish ilmiy-ta’lim markazi boshlig‘i Xudoyberdi Tursunbekov ishtirokchilarga mamlakatimizda korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar xususida ma’ruza qildi.
Shuningdek, Davlat Rahbari tomonidan joriy yilning 5-mart kuni Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha milliy kengashning kengaytirilgan yig‘ilishida belgilangan ustuvor vazifalar va ularning ijrosini ta’minlash, korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha yangi tizimni joriy etishga qaratilgan Prezidentimiz tomonidan 21-aprelda qabul qilingan PF-71-son Farmoni bo‘yicha tushuntirishlar berildi.

Организован очередной семинар по борьбе с коррупцией
Правоохранительной академией в сотрудничестве с акционерным обществом «Узбекнефтегаз» организован учебный семинар для сотрудников общества, посвященный сути и значению законодательства в сфере противодействия коррупции.
На семинаре начальник Научно-образовательного центра противодействия коррупции Академии Худойберди Турсунбеков выступил с докладом для участников о проводимых в нашей стране реформах в сфере противодействия коррупции.
Кроме того, участникам разъяснена информация о содержании Указа Президента от 21 апреля № ПФ-71, направленного на обеспечение исполнения приоритетных задач, определенных Главой Государства на расширенном заседании Национального совета по противодействию коррупции 5 марта текущего года, а также внедрение новой системы по противодействию коррупции.