Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha navbatdagi seminar tashkil etildi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tomonidan “O‘zbekneftgaz” aksiyadorlik jamiyati bilan hamkorlikda jamiyat xodimlari uchun korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi qonunchilik mazmun-mohiyatiga bag‘ishlangan o‘quv seminari tashkil etildi.
Seminarda Akademiyaning Korrupsiyaga qarshi kurashish ilmiy-ta’lim markazi boshlig‘i Xudoyberdi Tursunbekov ishtirokchilarga mamlakatimizda korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar xususida ma’ruza qildi.
Shuningdek, Davlat Rahbari tomonidan joriy yilning 5-mart kuni Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha milliy kengashning kengaytirilgan yig‘ilishida belgilangan ustuvor vazifalar va ularning ijrosini ta’minlash, korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha yangi tizimni joriy etishga qaratilgan Prezidentimiz tomonidan 21-aprelda qabul qilingan PF-71-son Farmoni bo‘yicha tushuntirishlar berildi.

Another seminar on combating corruption has been organized
The Law Enforcement Academy, in cooperation with the joint-stock company “Uzbekneftegaz”, organized a training seminar for the company’s employees dedicated to the essence and significance of legislation in the field of combating corruption.
At the seminar, Khudoyberdi Tursunbekov, head of the academy’s Scientific-educational center for combating corruption, delivered a presentation to the participants on the ongoing anti-corruption reforms in our country.
In addition, the participants were provided with explanations on the content of the Presidential Decree № DP-71 dated April 21, which is aimed at ensuring the implementation of the priority tasks outlined by the Head of State at the extended meeting of the National council for combating corruption held on March 5 of this year, as well as on the introduction of a new anti-corruption system.