Olmaota shahrida o‘tkaziladigan Philipp Jessup ikki haftalik yozgi maktab tanlovida ishtirok etish uchun arizalar qabul qilinadi
Akademiyaning 1- va 2-kurs bakalavriat talabalari, hamda magistratura tinglovchilari xalqaro huquq sohasidagi eng nufuzli tanlovlardan biri bo‘lgan yozgi maktabda ishtirok etish imkoniga ega. Mazkur maktab talabalarga o‘z yuridik bilimlarini xalqaro darajada sinab ko‘rish hamda o‘z malaka va bilim darajasini oshirish imkoniyatini beradi. Mustaqil fikrlash, isbotlash va huquqiy himoya qilish ko‘nikmalarini yanada rivojlantirishga xizmat qiladi.
Barcha darslar to‘liq ingliz tilida olib boriladi.
Saralash bosqichida ishtirok etish istagida bo‘lgan talabalar joriy yilning 15-may kuniga qadar quyida keltirilgan so‘rovnomani to‘ldirishlari lozim.

Объявляется приём заявок для участия в отборе в двухнедельную летнюю школу Филиппа Джессапа в г.Алматы
Студенты 1- и 2- курсов бакалавриата Академии, а также слушатели магистратуры имеют возможность принять участие в летней школе по международному праву, являющейся одной из самых престижных программ в данной области. Эта школа предоставляет студентам шанс проверить свои юридические знания на международном уровне, а также повысить квалификацию и уровень знаний. Участие будет способствовать развитию навыков самостоятельного мышления, аргументации и правовой защиты.
Все занятия будут проводиться полностью на английском языке.
Студентам, желающим участвовать в отборочном этапе, необходимо заполнить анкету, приведенную ниже, до 15 мая текущего года.