Abituriyentlar diqqatiga!
Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 6-apreldagi 143-son qarori bilan tasdiqlangan “O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatiga o‘qishga qabul qilish va o‘qitishni tashkil etish tartibi to‘g‘risida”gi Nizomga asosan dastlabki tanlovdan o‘tib, maxsus psixologik tanlov va yozma imtihonda ishtirok etish uchun bazaviy hisoblash miqdorining yarim baravari miqdorida to‘lovni amalga oshirgan nomzodlar to‘g‘risidagi ma’lumotlar e’lon qilinadi:
Harbiylashtirilgan yo‘nalish bo‘yicha 1-ilovaga muvofiq;
Harbiylashtirilmagan yo‘nalish bo‘yicha 2-ilovaga muvofiq.
2025-yil 1-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatining “Tergov faoliyati” yo‘nalishiga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha maxsus psixologik tanlov hamda yozma imtihon (diktant) o‘tkaziladi.
“Tergov faoliyati” yo‘nalishi bo‘yicha o‘qishga qabul qilish tanlovida ishtirok etuvchi nomzod tanlangan tanlov o‘tkazish hududdagi manzilga 2025-yil 1-iyun soat 08:30ga pasport yoki ID-karta bilan (my.uzbmb.uz dagi shaxsiy kabinetdagi ma’lumotlar (sinov o‘tadigan auditoriya, joy) bilan tanishgan holda) yetib kelishi lozim.

The list of candidates who have successfully passed the preliminary selection in accordance with the Regulation on the Admission Procedure to the Bachelor’s Program and the Organization of Education at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, approved by the Resolution of the Cabinet of Ministers dated April 6, 2023, No. 143, and who have paid half of the base calculation value for participation in the special psychological assessment and written exam, is hereby announced:
- Militarized Track (Appendix №1)
- Non-Militarized Track (Appendix №2)
The psychological assessment and written examination (dictation) for candidates applying to the Bachelor’s Program in Investigative Activity at the Academy will take place on June 1, 2025.
Each candidate participating in the selection for the Investigative Activity program must arrive by 08:30 AM on June 1, 2025, at the location previously selected for the assessment, with a passport or ID card, and must be familiar with the information provided in their personal account (classroom number, location, etc.).