Huquqni muhofaza qilish akademiyasi vakillari Qozog‘iston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Huquqni muhofaza qilish organlari akademiyasi tomonidan Astana shahrida tashkil etilgan “Zamonaviy dunyoda qonun, huquq, adolat” mavzusidagi Xalqaro yuristlar kongressida ishtirok etdilar.
Ushbu tadbir Qozog‘istonning Turkiy davlatlar sud-huquqiy ta’lim tarmog‘i raisligi hamda Akademiyaning 10-yilligi munosabati bilan tashkil etilgan.
Kongress ishida Ozarbayjon, Qirg‘iziston, Turkiya, O‘zbekiston va Qozog‘iston ilmiy-ta’lim muassasalari va huquqni muhofaza qilish organlari vakillari ishtirok etishdi.
Kongress doirasida Qozog‘iston Respublikasi Bosh prokuraturasi, Konstitutsiyaviy sudi va Oliy sudiga tashriflar tashkil etildi, shuningdek, tadbir ishtirokchilari bilan ikki tomonlama uchrashuvlar o‘tkazildi.

Участие представителей Академии в международном конгрессе юристов
Представители Правоохранительной академии приняли участие в работе международного конгресса юристов на тему: «Закон, право, справедливость в современном мире», организованном Академией правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан в г.Астане.
Мероприятие приурочено к председательству Казахстана в Тюркской Сети судебно-правовой подготовки и 10-летию Академии.
В работе конгресса приняли участие представители научно-образовательных учреждений и правоохранительных органов Азербайджана, Кыргызстана, Турции, Узбекистана, Казахстана.
В рамках конгресса организованы визиты в Генеральную прокуратуру, Конституционный суд и Верховный суд Республики Казахстан, а также проведены двухсторонние встречи с другими участниками мероприятия.