Akademiyada ilmiy unvon olish uchun navbatdagi maxsus imtihon bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida professor va dotsent ilmiy unvonini olish uchun “Davlat va jamiyat qurilishi tizimini takomillashtirish, qonun ustuvorligi, iqtisodiyotni rivojlantirish va liberallashtirish hamda ijtimoiy rivojlanishning ilmiy asoslari va amaliy yo‘nalishlari” fanidan imtihon bo‘lib o‘tdi.
Imtihon davlat va jamiyat qurilishi, ta’lim va fan, huquqni qo‘llash va iqtisod sohalarida ulkan ilmiy va amaliy tajribaga ega bo‘lgan olimlar va ekspertlardan iborat komissiya tomonidan o‘tkazildi.
Imtihon jarayonida talabgorlarning 2022–2026-yillarga mo‘ljallangan yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasi va “O‘zbekiston–2030” strategiyalarini amalga oshirish yuzasidan bilim hamda tajribalari sinovdan o‘tkazildi.

В Академии прошел очередной специальный экзамен на получение ученого звания
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоялся экзамен на звание профессора и доцента по предмету «Научные основы и практические направления совершенствования системы государственного и общественного строительства, обеспечения верховенства закона, развития и либерализации экономики, а также социального развития».
Экзамен проведен комиссией, состоящей из ученых и экспертов, имеющих большой научный и практический опыт в сферах государственного и общественного строительства, образования и науки, правоохранительной деятельности и экономики.
В процессе экзамена проверены знания и опыт кандидатов по реализации Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022–2026 годы и Стратегии “Узбекистан –2030”.