Akademiyada ilmiy unvon olish uchun navbatdagi maxsus imtihon bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida professor va dotsent ilmiy unvonini olish uchun “Davlat va jamiyat qurilishi tizimini takomillashtirish, qonun ustuvorligi, iqtisodiyotni rivojlantirish va liberallashtirish hamda ijtimoiy rivojlanishning ilmiy asoslari va amaliy yo‘nalishlari” fanidan imtihon bo‘lib o‘tdi.
Imtihon davlat va jamiyat qurilishi, ta’lim va fan, huquqni qo‘llash va iqtisod sohalarida ulkan ilmiy va amaliy tajribaga ega bo‘lgan olimlar va ekspertlardan iborat komissiya tomonidan o‘tkazildi.
Imtihon jarayonida talabgorlarning 2022–2026-yillarga mo‘ljallangan yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasi va “O‘zbekiston–2030” strategiyalarini amalga oshirish yuzasidan bilim hamda tajribalari sinovdan o‘tkazildi.

A regular special examination for the conferment of academic titles was held at the Academy
The Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan conducted an examination for the academic titles of Professor and Associate Professor in the subject “Scientific Foundations and Practical Directions for Improving the System of State and Public Administration, Ensuring the Rule of Law, Developing and Liberalizing the Economy, as well as Social Development”.
The examination was conducted by a commission consisting of scholars and experts with extensive scientific and practical experience in the fields of state and public administration, education and science, law enforcement, and economics.
During the examination, the candidates’ knowledge and experience were assessed in relation to the implementation of the Development Strategy of New Uzbekistan for 2022–2026 and the “Uzbekistan – 2030” Strategy.
Participants who successfully passed the examination were awarded official certificates of the established format.