ANONS: Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazilishi haqida
2025-yil 19-20-iyun kunlari O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida “Raqamli transformatsiya davrida huquqni muhofaza qilish faoliyati sohasida zamonaviy chaqiriqlar va tahdidlar” mavzusida xalqaro konferensiya bo‘lib o‘tadi.
Tadbirda fan va ta’lim sohasidagi 50 dan ortiq xorijiy ekspertlar, shuningdek ko‘p sonli milliy ekspertlar, yetakchi olimlar va huquqni muhofaza qilish sohasi amaliyotchi xodimlari, tadqiqotchilar ishtirok etishi kutilmoqda.
Konferensiya dasturidan “Raqamli transformatsiya davrida huquqni muhofaza qilish faoliyati sohasida zamonaviy chaqiriqlar va tahdidlar” mavzusida yalpi majlis, shuningdek “Huquqni muhofaza qilish sohasida fan va ta’limning dolzarb masalalari”, “Tergov faoliyatini tashkil etishga yangicha yondashuvlar: raqamli kriminalistikaning roli”, “Raqamli davrda korrupsiya va jinoiy daromadlarni legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish” mavzularida parallel sessiyalar o‘rin olgan.

19–20 июня 2025 года в Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоится международная научно-практическая конференция на тему: «Современные вызовы и угрозы в правоохранительной деятельности в эпоху цифровой трансформации».
В мероприятии ожидается участие более 50 зарубежных экспертов в области науки и образования, а также многочисленных национальных специалистов, ведущих ученых, практических сотрудников и исследователей правоохранительной сферы.
В программе конференции запланированы пленарное заседание по теме: «Современные вызовы и угрозы в сфере правоохранительной деятельности в эпоху цифровой трансформации» и параллельные сессии по темам «Актуальные вопросы науки и образования в правоохранительной деятельности», «Новые подходы к организации следственной деятельности: роль цифровой криминалистики», «Противодействие коррупции, легализации преступных доходов и финансированию терроризма в цифровую эпоху».
По итогам международной научно-практической конференции планируется издание сборника научных статей и тезисов.