Akademiya bakalavriatining “Yurisprudensiya” (Prokurorlik faoliyati) yo‘nalishiga qabul bo‘yicha
2022-yil 28-noyabrdagi “Jinoyatlarni tergov qilish sohasida malakali kadrlarni tayyorlashning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish to‘g‘risida”gi PF–257-sonli Farmoniga asosan O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2023/2024 o‘quv yilidan boshlab bakalavriatning “Yurisprudensiya” (Prokurorlik faoliyati) yo‘nalishi bo‘yicha kadrlarni tayyorlash joriy etilgan.
Shunga ko‘ra, Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2025/2026 o‘quv yili uchun “Yurisprudensiya” (Prokurorlik faoliyati) bakalavriat ta’lim yo‘nalishiga qabul boshlanganligi ma’lum qilinadi.
Akademiya bakalavriati “Yurisprudensiya” (Prokurorlik faoliyati) yo‘nalish bo‘yicha o‘qitish o‘zbek va rus tillarida, davlat grantlari va to‘lov kontrakt asosida  amalga oshiriladi.
“Yurisprudensiya” (Prokurorlik faoliyati) yo‘nalishi bo‘yicha o‘qishga qabul qilish tanlovida ishtirok etuvchi nomzodlar joriy yilning 5-iyundan 25-iyunga qadar (25-iyun kuni ham) test sinovi topshirish uchun my.uzbmb.uz saytining “Oliy va professional ta’lim muassasalariga qabul (2025-2026-o‘quv yili uchun)” bo‘linmasida “Yurisprudensiya” va “Chet tili”  test sinovi topshiriladigan fanlar majmuasi,  ta’lim tili va test topshirish hududini tanlash lozim.

Based on the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PD–257 dated November 28, 2022, “On the Introduction of a New Qualitative System for Training Qualified Personnel in the Field of Criminal Investigation,” starting from the 2023/2024 academic year, the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan has introduced a Bachelor's program in "Jurisprudence" (Prosecutorial Activity).
Accordingly, we announce the launch of the admission process for the 2025/2026 academic year to the Bachelor's program in "Jurisprudence" (Prosecutorial Activity) at the Law Enforcement Academy.
The program is offered in full-time format in both Uzbek and Russian languages, and it is available on the basis of state grants and tuition contracts.
Applicants who wish to participate in the admission competition for the “Jurisprudence” (Prosecutorial Activity) program must register between June 5 and June 25 of this year (inclusive) on the website [my.uzbmb.uz], under the section “Admission to Higher and Professional Educational Institutions (for the 2025-2026 academic year)”. During registration, candidates must select the subject combination of “Jurisprudence” and “Foreign Language”, the language of instruction, and the region where they intend to take the test.
The entrance tests are scheduled to be held in July. Applicants may also upload their relevant certificates.
For updates related to the entrance examinations to the Bachelor’s program at the Law Enforcement Academy, please refer to the official website (www.proacademy.uz) or follow our official social media pages: