Akademiya bakalavriatining “Yurisprudensiya” (Prokurorlik faoliyati) yo‘nalishiga qabul bo‘yicha
2022-yil 28-noyabrdagi “Jinoyatlarni tergov qilish sohasida malakali kadrlarni tayyorlashning sifat jihatidan yangi tizimini joriy etish to‘g‘risida”gi PF–257-sonli Farmoniga asosan O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2023/2024 o‘quv yilidan boshlab bakalavriatning “Yurisprudensiya” (Prokurorlik faoliyati) yo‘nalishi bo‘yicha kadrlarni tayyorlash joriy etilgan.
Shunga ko‘ra, Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2025/2026 o‘quv yili uchun “Yurisprudensiya” (Prokurorlik faoliyati) bakalavriat ta’lim yo‘nalishiga qabul boshlanganligi ma’lum qilinadi.
Akademiya bakalavriati “Yurisprudensiya” (Prokurorlik faoliyati) yo‘nalish bo‘yicha o‘qitish o‘zbek va rus tillarida, davlat grantlari va to‘lov kontrakt asosida  amalga oshiriladi.
“Yurisprudensiya” (Prokurorlik faoliyati) yo‘nalishi bo‘yicha o‘qishga qabul qilish tanlovida ishtirok etuvchi nomzodlar joriy yilning 5-iyundan 25-iyunga qadar (25-iyun kuni ham) test sinovi topshirish uchun my.uzbmb.uz saytining “Oliy va professional ta’lim muassasalariga qabul (2025-2026-o‘quv yili uchun)” bo‘linmasida “Yurisprudensiya” va “Chet tili”  test sinovi topshiriladigan fanlar majmuasi,  ta’lim tili va test topshirish hududini tanlash lozim.

Прием в бакалавриат Академии по направлению «Юриспруденция» (Прокурорская деятельность)
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 28 ноября 2022 года № ПФ–257 «О внедрении качественно новой системы подготовки квалифицированных кадров в сфере расследования преступлений» с 2023/2024 учебного года в Правоохранительной академии осуществляется подготовка юридических кадров по направлению бакалавриата «Прокурорская деятельность».
В этой связи, стартовал прием в бакалавриат Правоохранительной академии по направлению «Юриспруденция» (Прокурорская деятельность) на 2025/2026 учебный год.
Обучение в бакалавриате Академии по направлению «Прокурорская деятельность» осуществляется на узбекском и русском языках по государственным грантам и на платно-контрактной основе.
Кандидатам, с 5 июня по 25 июня т.г. (включительно) необходимо в разделе «Прием в высшие и профессиональные образовательные учреждения (на 2025/2026 учебный год)» сайта my.uzbmb.uz выбрать блок предметов «Юриспруденция» и «Иностранный язык», по которым состоится тестирование, язык обучения и регион сдачи тестов.