Xalqaro hamkorlik doirasida navbatdagi uchrashuv
2025-yil 18-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida xalqaro hamkorlikni rivojlantirish doirasida Lloyd huquq maktabi (Hindiston) prezidenti Maxar Tayrani hamda Penn davlat universiteti Dikinson huquq maktabi (AQSH) magistratura va xalqaro dasturlar bo‘yicha dekan yordamchisi Stefan Barnes bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida mehmonlarga Akademiyaning asosiy faoliyat yo‘nalishlari, kadrlar tayyorlash tizimi, o‘quv-ilmiy jarayon hamda zamonaviy o‘quv-amaliy usullari to‘g‘risida qisqacha ma’lumot berildi.
Tadbir doirasida Lloyd huquq maktabi vakillari tomonidan huquqshunoslik yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalarning amaliy ko‘nikmalarini shakllantirishga xizmat qiluvchi, sun’iy intellekt texnologiyalari asosida ishlab chiqilgan Ednectar dasturiy ta’minotining imkoniyatlari taqdim etildi.
Uchrashuv yakunida mazkur dasturni yanada takomillashtirish, shuningdek uning milliy huquq tizimiga moslashtirilgan andozasini ishlab chiqish bo‘yicha hamkorlik yo‘nalishlari muhokama qilindi.

Next Meeting within the Framework of International Cooperation
On July 18, 2025, within the framework of developing international cooperation, a meeting was held at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan with Mahar Tayrani, President of Lloyd Law College (India), and Stephen Barnes, Assistant Dean for Graduate and International Programs at Penn State Dickinson Law School (USA).
During the meeting, the guests were given a brief overview of the Academy’s main areas of activity, its system of training personnel, academic and research processes, as well as modern educational and practical methodologies.
As part of the event, representatives of Lloyd Law College presented the capabilities of the Ednectar software — an AI-based educational platform designed to develop the practical skills of law students.
At the end of the meeting, the parties discussed areas of cooperation for further enhancing the program and developing a version adapted to the national legal system.