Xalqaro hamkorlik doirasida navbatdagi uchrashuv
2025-yil 18-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida xalqaro hamkorlikni rivojlantirish doirasida Lloyd huquq maktabi (Hindiston) prezidenti Maxar Tayrani hamda Penn davlat universiteti Dikinson huquq maktabi (AQSH) magistratura va xalqaro dasturlar bo‘yicha dekan yordamchisi Stefan Barnes bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida mehmonlarga Akademiyaning asosiy faoliyat yo‘nalishlari, kadrlar tayyorlash tizimi, o‘quv-ilmiy jarayon hamda zamonaviy o‘quv-amaliy usullari to‘g‘risida qisqacha ma’lumot berildi.
Tadbir doirasida Lloyd huquq maktabi vakillari tomonidan huquqshunoslik yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalarning amaliy ko‘nikmalarini shakllantirishga xizmat qiluvchi, sun’iy intellekt texnologiyalari asosida ishlab chiqilgan Ednectar dasturiy ta’minotining imkoniyatlari taqdim etildi.
Uchrashuv yakunida mazkur dasturni yanada takomillashtirish, shuningdek uning milliy huquq tizimiga moslashtirilgan andozasini ishlab chiqish bo‘yicha hamkorlik yo‘nalishlari muhokama qilindi.

Очередная встреча в рамках международного сотрудничества
18 июля 2025 года в Правоохранительной академии Республики Узбекистан в рамках развития международного сотрудничества состоялась встреча с президентом Школы права Ллойд (Индия) Махаром Тайрани
и помощником декана по магистратуре и международным программам Школы права Дикинсон Пенсильванского государственного университета (США) Стефаном Барнесом.
В ходе встречи гостям была предоставлена краткая информация о ключевых направлениях деятельности Академии, системе подготовки кадров, образовательной и научной работе, а также современных учебно-практических методах.
В рамках мероприятия представители Юридической школы Ллойда презентовали возможности программного обеспечения Ednectar, разработанного на основе технологий искусственного интеллекта и направленного на развитие практических навыков студентов, обучающихся в области юриспруденции.
В завершение встречи были обсуждены перспективы дальнейшего совершенствования данной программы, а также возможности адаптации её модели к национальной правовой системе.