Esanaliyev Sadriddin Nuriddin o‘g‘lining yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Esanaliyev Sadriddin Nuriddin o‘g‘lining “12.00.09 – Jinoyat protsessi. Kriminalistika, tezkor-qidiruv huquq va sud ekspertizasi” ixtisosligi bo‘yicha yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun “Jinoyat protsessida dastlabki eshituv institutini takomillashtirish masalalari” mavzusida yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 raqamli Ilmiy kengashning 2025-yil 10-sentyabr kuni soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

On the defense of the dissertation work for the degree of Doctor of Philosophy in legal sciences (PhD) by Esanaliev Sadriddin Nuriddinovich
On September 10, 202
5 at 10:00 at the meeting of the Scientific Council DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, the defense of the dissertation work for the degree of Doctor of Philosophy in legal sciences (PhD) by Esanaliev Sadriddin Nuriddinovich the topic will take place: "Issues of Improving the Institution of Preliminary Hearings in Criminal Procedure" in the specialty "12.00.09 - Criminal procedure. Criminalistics, operational-search law and forensic examination"