Amaliy mashg‘ulotlar o‘tkazildi
Akademiyada talabalarni huquqni muhofaza qiluvchi organlarning ta’lim muassasalari professor-o‘qituvchilari hamda amaliyotchi-harbiy xizmatchi (xodim)lari bilan hamkorlikda kasbiy tayyorgarligi bo‘yicha bilim, ko‘nikma va malakalarini shakllantirish va rivojlantirishga, ularni kelgusi xizmat faoliyatiga tayyorlashga alohida e’tibor berilmoqda.
Xususan o‘quv reja va dasturlarga muvofiq “Harbiy va jismoniy tayyorgarlik” moduli doirasida , bakalavriat 1-kurs talabalari uchun “Saf tayyorgarligi” fanining “Qurolsiz bajariladigan saf amallari va harakatlari” mavzusidagi mashg‘uloti soha mutaxassislari – O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasining Faxriy qorovul bataloni va namunali harbiy orkestri harbiy xizmatchilari ishtirokida amaliy mashg‘ulot tarzida o‘tkazildi.
Mashg‘ulotning kirish qismida harbiy xizmatchilar saf tayyorgarligi bo‘yicha ko‘rgazmali chiqishlarini namoyish etdilar, shuningdek talabalar bilan qad rostlab turish, joyda turib burilishlar, harbiycha salom berish, safdan chiqish va safga qaytish, barabanlar sadosi ostida harakatlanish va yurish kabi o‘quv mashqlari amaliy ko‘rib chiqildi.

Practical classes were held
At the Academy, special attention is given to the formation and development of students’ knowledge, skills, and competencies in professional training, as well as to their preparation for future service activities through close interaction with the faculty and practitioners from law enforcement educational institutions.
In particular, in accordance with the curriculum and academic programs, a practical training session was held for first-year bachelor’s students within the module “Military and physical training.” The session, conducted under the discipline “Drill training” on the topic “Drill techniques and movements without weapons”, involved the participation of professionals – servicemen of the honor guard battalion and the exemplary military band of the National Guard of the Republic of Uzbekistan.
At the opening of the session, the servicemen gave a demonstration performance, after which students practiced such elements as the drill stance, turns on the spot, military salutation, leaving and rejoining the formation, as well as marching in step to the sound of drums.