Huquqni muhofaza qilish akademiyasida bayram tadbiri: o‘qituvchi va murabbiylarga minnatdorlik, xodimlar xizmatlarini e’tirof etish
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida O‘qituvchi va murabbiylar kuniga bag‘ishlangan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi va Akademiya rahbariyati hamda xodimlari, professor-o‘qituvchilar tarkibi, tinglovchilar va talabalar ishtirok etdi.
Tadbirni Akademiya boshlig‘i S.I.Samadov ochib berib, aynan ustoz va murabbiylar prokuror-tergov kadrlari yangi avlodini tarbiyalashda har doim eng muhim omil bo‘lib qolishini ta’kidladi. Ular yosh kadrlarda vatanparvarlik, qonun ustuvorligi va kasbiy mas’uliyat tuyg‘usini shakllantirishda namuna sifatida xizmat qilayotgani qayd etildi.
Akademiya professional tajribani avloddan avlodga yetkazish an’anasini tizimli ravishda rivojlantirib, yosh kadrlarda burch, mas’uliyat va xizmat sharafi tuyg‘ularini shakllantirmoqda.
Tadbir doirasida yuridik ta’limni rivojlantirish, huquqni muhofaza qilish va prokuratura organlari uchun malakali kadrlar tayyorlashga katta hissa qo‘shgan pedagog va xodimlar taqdirlandi. Akademiyaning bir guruh xodimlari O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurorining buyrug‘i bilan mukofotlandi. Bu ularning samarali mehnati va kasbga sadoqatiga yuqori baho bo‘ldi.
Bayram tadbiri talabalar tomonidan tayyorlangan konsert dasturi bilan davom etdi. Talabalar ustozlarining bilimlari, e’tibori va qo‘llab-quvvatlashi uchun minnatdorlik izhor etdilar.

Праздничное мероприятие в Правоохранительной академии: благодарность учителям и признание заслуг сотрудников
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоялось торжественное мероприятие, посвященное Дню учителей и наставников.
Праздник объединил руководство и сотрудников Генеральной прокуратуры, Правоохранительной академии, профессорско-преподавательский состав, слушателей и студентов.
С приветственным словом выступил начальник Академии С.И.Самадов, который подчеркнул, что наставничество всегда остается важнейшим фактором в воспитании нового поколения прокуроров и следователей. Отмечено, что они служат примером в формировании у молодых кадров чувства патриотизма, приверженности верховенству закона и профессиональной ответственности.
Академия системно развивает традицию передачи профессионального опыта и формирует у будущих кадров чувство долга, ответственности и служебной чести.
В рамках мероприятия особое внимание уделено чествованию педагогов и сотрудников, внесших значительный вклад в развитие юридического образования и подготовку квалифицированных кадров для органов прокуратуры. Группа сотрудников Академии была награждена приказом Генерального прокурора Республики Узбекистан, что стало высокой оценкой их трудовой деятельности и преданности профессии.
Праздничная программа продолжилась концертной программой, подготовленной студентами, которые выразили благодарность своим преподавателям за знания, внимание и поддержку.