Huquqni muhofaza qilish akademiyasida kitob yarmarkasi bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida talabalar va tinglovchilarning badiiy hamda ilmiy adabiyotga qiziqishini oshirishga qaratilgan tizimli chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda. Bu jarayon ularning dunyoqarashini kengaytirish, tanqidiy fikrlash qobiliyatini shakllantirish hamda ta’lim dasturlarini muvaffaqiyatli o‘zlashtirishga xizmat qiladi.
Akademiyada navbatdagi kitob yarmarkasi tashkil etildi. Tadbirda Akademiya xodimlari, professor-o‘qituvchilar, doktorant hamda talabalari ishtirok etdilar.
Yarmarka ishtirokchilari yuridik adabiyotlar, darsliklar, kodekslar bilan bir qatorda badiiy adabiyotlarni ham xarid qilish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Ishtirokchilarda jumladan tarixiy, detektiv va psixologik asarlar katta qiziqish uyg‘otdi.
Bunday tadbirlar yoshlarning sifatli adabiyotlardan bahramand bo‘lishini kengaytirish, shuningdek, bo‘lajak huquqshunoslarda muntazam kitob mutolaa qilish odatini shakllantirishga xizmat qilib, ularning shaxsiy va kasbiy rivojlanishida muhim omil hisoblanadi.

В Правоохранительной академии состоялась книжная ярмарка
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан системно реализуются мероприятия, направленные на повышение интереса студентов и слушателей к чтению художественной и научной литературы. Данный процесс способствует расширению кругозора, формированию критического мышления и, как результат, успешному освоению образовательных программ.
В Академии организована очередная книжная ярмарка. В мероприятии приняли участие сотрудники, профессорско-преподавательский состав, студенты и докторанты Академии.
Участники ярмарки приобрели широкий спектр изданий – от юридической литературы, учебников и кодексов до произведений художественной литературы. Особым спросом у посетителей пользовались исторические, детективные и психологические книги.
Проведение подобных мероприятий не только расширяет доступ молодежи к качественным источникам знаний, но и формирует у будущих юристов устойчивую привычку к систематическому чтению, что является важным фактором профессионального и личностного развития.