Huquqni muhofaza qilish akademiyasida kitob yarmarkasi bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida talabalar va tinglovchilarning badiiy hamda ilmiy adabiyotga qiziqishini oshirishga qaratilgan tizimli chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda. Bu jarayon ularning dunyoqarashini kengaytirish, tanqidiy fikrlash qobiliyatini shakllantirish hamda ta’lim dasturlarini muvaffaqiyatli o‘zlashtirishga xizmat qiladi.
Akademiyada navbatdagi kitob yarmarkasi tashkil etildi. Tadbirda Akademiya xodimlari, professor-o‘qituvchilar, doktorant hamda talabalari ishtirok etdilar.
Yarmarka ishtirokchilari yuridik adabiyotlar, darsliklar, kodekslar bilan bir qatorda badiiy adabiyotlarni ham xarid qilish imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Ishtirokchilarda jumladan tarixiy, detektiv va psixologik asarlar katta qiziqish uyg‘otdi.
Bunday tadbirlar yoshlarning sifatli adabiyotlardan bahramand bo‘lishini kengaytirish, shuningdek, bo‘lajak huquqshunoslarda muntazam kitob mutolaa qilish odatini shakllantirishga xizmat qilib, ularning shaxsiy va kasbiy rivojlanishida muhim omil hisoblanadi.

A book fair was held at the Law Enforcement Academy.
Systematic measures are being implemented at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan to increase the interest of students and students in fiction and scientific literature. This process serves to expand their worldview, develop critical thinking skills, and successfully master educational programs.
Another book fair was organized at the academy. The event was attended by Academy staff, faculty, doctoral students, and students.
Participants of the fair had the opportunity to purchase not only legal literature, textbooks, codes, but also fiction. Participants showed great interest in historical, detective, and psychological works.
Such events serve to expand access of young people to high-quality literature, as well as to form the habit of regular reading in future lawyers, and are an important factor in their personal and professional development.