BMT Giyohvandlik va jinoyatchilik bo‘yicha boshqarmasi hamda ARIN-WCA tarmog‘i hamkorligidagi vebinarlar turkumining 4-qismi tashkil etildi
BMTning Giyohvandlik va jinoyatchilik bo‘yicha boshqarmasi (BMT GJB) Mintaqaviy vakolatxonasi hamda G‘arbiy va Markaziy Osiyo davlatlarining Aktivlarni qaytarish bo‘yicha idoralararo tarmog‘i (ARIN-WCA) Kotibiyati hamkorligida tashkil etilgan turkum vebinarlar davom etmoqda, navbatdagi vebinar “Jinoiy aktivlarni qaytarishda vaqtincha cheklov, musodara va olib qo‘yish choralari” mavzusida o‘tkazildi.
Vebinarda ARIN-WCA tarmog‘i Kotibiyati (Akademiya), Bosh prokuratura, Adliya vazirligi, Istiqbolli loyihalar milliy agentligi, Bojxona qo‘mitasi va Soliq qo‘mitasi vakillari ishtirok etdi.
Navbatdagi vebinarda ekspertlar sifatida Gonkong Mustaqil korrupsiyaga qarshi komissiyasi (ICAC)ning Aktivlarni qaytarish bo‘limi rahbari Sudxir Gidvani va Gonkong Sertifikatlangan buxgalterlar instituti a’zosi Kalvin Yu Xo Min chiqish qilishdi.
Ishtirokchilar aktivlarni vaqtincha cheklash va musodara qilish jarayonida uchraydigan huquqiy muammolar, protsessual choralar qo‘llashda uchinchi shaxslarning qonuniy huquq va manfaatlarini ta’minlash, aktivlar musodarasi bo‘yicha amaliy tajribalar bilan tanishdilar.

The fourth cycle of webinars has been organized by the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC) and the ARIN-WCA Network
The ongoing series of webinars, organized by the Regional Office of the United Nations Office on Drugs and Crime (UNODC) in cooperation with the Secretariat of the Asset Recovery Interagency Network for Western and Central Asia (ARIN-WCA), continued with a new session on the topic: “Time limits, confiscation, and seizure of assets in the process of asset recovery”.
The webinar was attended by representatives of the ARIN-WCA Network Secretariat (the Academy), the General Prosecutor’s Office, the Ministry of Justice, the National Agency for Advanced Projects, as well as the Customs and Tax Committees.
Experts at the event included Sudhir Gidwani, Head of the Asset Recovery Division of the Independent Commission Against Corruption (ICAC) of Hong Kong, and Calvin Yu Ho Min, a member of the Hong Kong Institute of Certified Public Accountants.
Participants were introduced to the legal challenges arising during the temporary restriction and confiscation of assets, measures to protect the legitimate rights and interests of third parties when procedural measures are applied, as well as practical experience in the field of asset confiscation.