"Kitobxon yoshlar ligasi" onlayn kitobxonlik tanlovida ishtirok va g‘alaba
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tashabbusi bilan mamlakat oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida tashkil etilgan “Kitobxon yoshlar ligasi” onlayn kitobxonlik respublika tanlovi muvaffaqiyatli yakunlandi.
Tanlovdan ko‘zlangan asosiy maqsad – talabalar o‘rtasida kitob o‘qish madaniyatini keng targ‘ib etish, ma’naviy va intellektual rivojlanishni qo‘llab-quvvatlash, yoshlarning tahliliy fikrlash qobiliyatini oshirishdan iborat bo‘ldi.
Tanlov bir nechta bosqichda o‘tkazilib, unda mamlakat bo‘ylab turli yo‘nalishlarda tahsil olayotgan minglab talabalar faol ishtirok etdilar. Ishtirokchilar belgilangan badiiy va ilmiy-ommabop asarlarni o‘qib, onlayn platforma orqali test savollariga javob berdilar, tahliliy insho va taqdimotlar tayyorladilar.
Mazkur tanlovda O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasi tinglovchilari ham ishtirok etib, yuqori saviyadagi bilim va tahliliy qobiliyatini namoyon etgan holda, faxrli o‘ringa sazovor bo‘ldi va diplom, esdalik sovg‘alari va kitoblar bilan taqdirlandilar.

Participation and victory in the online reading competition "Reader Youth League"
The Republican online reading competition "Reader Youth League," organized at the initiative of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan among students of higher educational institutions of the country, has successfully concluded.
The main goal of the competition was to widely promote the culture of reading among students, support spiritual and intellectual development, and enhance the analytical thinking of young people.
The competition was held in several stages, in which thousands of students studying in various fields across the country took an active part. Participants read selected literary and popular science works, answered test questions through the online platform, and prepared analytical essays and presentations.
Students of the Master's program of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan also participated in this competition, demonstrating a high level of knowledge and analytical abilities, and were awarded diplomas, commemorative gifts, and books.