O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi faoliyatiga informatika va kiberxavfsizlik (ta’lim sohasida tajribaga ega bo‘lgan) sohasidagi mutaxassisni vaqtinchalik asosda jalb qilish zarurati yuzaga keldi.
Mutaxassis tomonidan taqdim etilgan hujjatlar ma’qullangan taqdirda, nomzod bilan Akademiya o‘rtasida ikki tomonlama fuqarolik huquqiy shartnoma tuziladi.
Mutaxassisning majburiyatlari:
– Akademiya rahbariyatining topshirig‘iga asosan Akademiyada informatika va kiberxavfsizlik sohasiga oid loyihalarini ishlab chiqish va amalga oshirish, shartnomaga ilova qilingan bajariladigan ishlar kalendar rejasiga muvofiq Akademiya xodimlari va ta’lim oluvchilarda informatika va kiberxavfsizlik sohasida ko‘nikmalarni shakllantirishga qaratilgan quyidagi xizmatlarni (keyingi o‘rinlarda – xizmatlar) ko‘rsatish:
– Akademiyada informatika va kiberxavfsizlik bo‘yicha o‘quv va o‘quv-uslubiy qo‘llanmalarni tayyorlash;
– o‘quv rejaga muvofiq Akademiyada “Yurisprudensiya: tergov faoliyati” ta’lim yo‘nalishida informatika va kiberxavfsizlik moduli bo‘yicha fond ma’ruzalarini ishlab chiqish;
– Akademiyada “Yurisprudensiya: tergov faoliyati” ta’lim yo‘nalishida informatika va kiberxavfsizlik fani bo‘yicha test materiallari va taqdimotlarni tayyorlash;
– “Yurisprudensiya: tergov faoliyati” ta’lim yo‘nalishida informatika va kiberxavfsizlik moduli bo‘yicha mashg‘ulotlar o‘tkazish.
Informatika va kiberxavfsizlik sohasida malakani tasdiqlovchi hujjat (diplom, sertifikat);
Informatika va kiberxavfsizlik sohasida kamida ikki yillik ish tajribasi;
O‘zbek va rus tillarini yaxshi bilish.
Mazkur ish 6 (olti) oy muddatga belgilangan bo‘lib, keyinchalik zaruratga ko‘ra, fuqarolik mehnat shartnomasi asosida Akademiyaga ishga qabul qilinishi mumkin.
Talablar: tashabbuskorlik, jamoa bo‘lib ishlash qobiliyati, berilgan topshiriqlarni o‘z vaqtida bajarish,
Ish vaqti: haftasiga 5 kunlik ish rejimida 40 soatni tashkil etadi.
Talabgor Akademiya Kadrlar bo‘limiga fuqarolik pasporti yoki ID kartasi bilan shaxsan murojaat qilib, tegishli hujjatlar (shaxsini tasdiqlovchi hujjat, obyektivka, oliy ma’lumot to‘g‘risida diplom va uning ilovasi, mehnat daftarchasi nusxasi, JSHIR ma’lumotnomasi)ni taqdim etishi lozim.
Taqdim etilgan hujjatlar o‘rganib chiqilgach, zaruratga ko‘ra, nomzod bilan komissiya tarkibida suhbat o‘tkaziladi.

Академия объявляет конкурс на должность специалиста в области информатики и кибербезопасности (временная работа на основе договора)
В настоящее время возникла необходимость привлечения специалиста в области
информатики и кибербезопасности (с опытом работы в сфере образования) на временной основе для деятельности Правоохранительной академии Республики Узбекситан. В случае одобрения представленных специалистом документов, между кандидатом и Академией будет заключен двусторонний гражданско-правовой договор.
– разработка и реализация проектов в области информатики и кибербезопасности в Академии по поручению руководства Академии, а также предоставление следующих услуг (далее – услуги) в соответствии с календарным планом работ, прилагаемым к договору, направленных на формирование у сотрудников и обучающихся Академии навыков работы по информатики и кибербезопасности:
– подготовка учебных и учебно-методических пособий по информатики и кибербезопасности в Академии;
– разработка в Академии фонда лекций по модулю информатика и кибербезопасность по направлению образования “Юриспруденция: следственная деятельность” в соответствии с учебным планом;
– подготовка тестовых материалов и презентаций по предмету информатика и кибербезопасность по направлению образования “Юриспруденция: следственная деятельность” в Академии;
– проведение занятий по модулю информатика и кибербезопасность по направлению образования “Юриспруденция: следственная деятельность”.
Документ, подтверждающий квалификацию в области информатики (диплом, сертификат);
Опыт работы в области информатики и кибербезопасности не менее 2 лет;
Срок выполнения работы: 6 (шесть) месяцев, с возможностью последующего трудоустройства в Академии на основе гражданско-трудового договора при необходимости.
Кандидат должен лично обратиться в отдел кадров Академии с гражданским паспортом или
ID-картой и предоставить необходимые документы (удостоверение личности, объективку, диплом о высшем образовании и его приложение, копию трудовой книжки, справку СТИР).